„Liberec má velkou ofenzivní sílu. Pro nás to bude podobný zápas jako proti Třinci. Když si udržíme stejné nasazení, obětavost a koncentraci, tak určitě máme šanci na úspěch,“ řekl pro web Mory její obránce Tomáš Dujsík.

Proti Ocelářům Kohouti předvedli výkon, kterým navzdory nízké gólové produkci dokáží zdolat v podstatě kohokoliv.

„Zápas v Třinci byl velká dřina jak po fyzické, tak také psychické stránce. Hráli proti nám nejlepší ofenzivní hráči z extraligy,“ hodnotil Dujsík.

„Vypíchl bych hlavně Braňa, který předvedl opravdu perfektní výkon,“ zmínil precizní práci Branislava Konráda, jenž lapil všech 35 střel lídra tabulky.

MORA LIBEREC ZATÍM O BODY NEOBRALA

Teď by na to Konrád a spol. rádi navázali. S libereckými Bílými Tygry se v aktuálním ročníku potkali už dvakrát, z obou utkání však vyšli bodově naprázdno. Nejprve ve druhém zápase sezony padli doma 1:4, v prvním utkání po restartu soutěže pak těsně prohráli na ledě soupeře 1:2.

Liberečtí se dokázali v posledních dnech a týdnech zlepšit, přelom listopadu a prosince jim totiž nevyšel. Nebodovali v pěti zápasech za sebou a tabulkou se propadli až do spodních pater.

Z posledních čtyř zápasů ale dokázali vytěžit devět z možných 12 bodů, prohráli jen s Pardubicemi 1:2.

Tým trenéra Patrika Augusty má za sebou sérii domácích zápasů, na venkovní led jede poprvé po pěti duelech. Kohouty podobná záležitost čeká nyní, s Libercem zahajují čtyřzápasovou domácí šňůru, která bude pokračovat v sobotu 26. prosince proti Pardubicím, v pondělí 28. prosince proti Třinci a 30. prosince oproti Hradci Králové.

V posledním klání před Vánocemi se Kohouti pokusí teprve podruhé v sezoně urvat dvě výhry za sebou. Duel startuje v 17 hodin.