Poznáváte nové hokejové prostředí v Olomouci. Co vás vedlo k hostování na Hané?

Rozhodl zájem Olomouce a to, že jsem chtěl zkusit něco jiného. Ve Zlíně říkali, že bych tam mohl zůstat a zase by se vidělo, jestli bych se dostal do základu nebo ne. Tady byl zájem a chtěl jsem zkusit, jestli to tady půjde nebo ne.

Myslíte, že cesta do extraligy bude v dresu Kohoutů jednodušší?

Vůbec to nedokážu srovnat. Olomouc skončila v extralize před Zlínem, takže kvalita tady musí být, to je jasné. Zatím těžko říct a odhadnout.

V Moře ale hráči na pomezí první ligy a extraligy dostávají často příležitost. Vidíte to podobně?

Samozřejmě. Proto jsem do Olomouce šel, protože tady ta šance je a protože přišla. Když byl zájem, tak jsem po tom hned skočil. Navíc to mám blíž domů do Lanškrouna.

Probíral jste s trenérem Venerou jakou byste mohl mít pozici v týmu?

Trenéři volali, že mají zájem. Přes agenta jsem se to dozvěděl, že má Olomouc zájem. Hned jsem řekl, že bych tam chtěl jít za každou cenu. I kdyby Zlín přišel, že mi nabídne novou smlouvu, tak stejně bych chtěl jít do Olomouce. Hned jsem byl rozhodnutý. I jiné kluby se ptaly, ale já jsem pocitově nejvíc chtěl do Olomouce.

S čím byste byl v letošní sezoně spokojený?

Hlavně dokázat sám sobě, že na extraligu mám a je ve mně nějaká kvalita, abych to mohl hrát. A taky si najít úlohu v týmu, abych věděl, že tam nejsem jenom do počtu. Že nejsem jenom záplata, vždycky jsem přijel do Zlína jenom zalepit díru v sestavě. Doufám, že tady budu mít nějaké místo v základu a dokážu, že můžu být pro tým platný i v extralize.

Sestup? Hořký konec

V minulém roce jste v prvoligovém Šumperku v 57 zápasech vyprodukoval 58 kanadských bodů, ale tým sestoupil. Jak se za tím ohlížíte?

Bodově to byla pro mě nejlepší sezona. Ale byla smůla, že jsme prohráli s Mostem, kdybychom se udrželi, tak by to pro mě byla fantastická sezona. Když se sestoupilo, tak to má pro mě hořký konec. Mrzelo mě to, moc jsme to chtěli s kluky udržet, ale bohužel se to nepovedlo.

Byl byste ochotný zamířit i na střídavé starty, kdyby to zatím v Olomouci nevyšlo?

S tím vůbec nemám problém. Když mě někam pošlou, tak prostě jdu. Mají na to právo a kolikrát to i pomůže, když se tam můžu třeba rozehrát. Akorát ve Zlíně se mnou někdy nemluvili, proč mě tam posílají, na jak dlouho mě tam posílají. Řekli mi třeba, že tam jsem na čtrnáct dní a byl jsem tam celou sezonu. Ne že by mi to vadilo, ale už to bylo takové divné. Pokud se mnou budou mluvit, tak nemám problém někam jít. Pokud to nebude na celou sezonu samozřejmě (smích).

Jak jste se cítil na prvním tréninku na umělé trávě Androva stadionu?

Klasický první trénink v letní přípravě, takže utavenina a cítil jsem se mrtvý. Ale byl to dobrý trénink, byl hrací a zábavnější formou.

Potkal jste se už dřív více s olomouckými hráči? Nebo se teprve seznamujete?

Znám tady pár kluků. S Vildou Burianem a s Falťákem (brankář Martin Falter), kteří se mnou přišli, se znám z Třebíče. S Mírou Holcem jsem se tam taky potkal. Kubu Hermana znám z juniorky ze Zlína. Jinak moc hráčů neznám, jen z televize nebo jsme proti sobě hráli. Teprv tady všechno poznávám.

Ale informace jste si asi zjišťoval od někoho z týmu, že?

Psal jsem si s Tomášem Valentou, je škoda, že tady nebude. Psal mi, že jsem udělal výbornou věc, že jsem šel do Olomouce. Že si klub nemůže vynachválit. Podle něj by mi to tady mělo vyhovovat a sedět. Tak snad to tak bude.

S trenérem Venerou se z doby jeho působení ve Zlíně znáte?

Pan Venera mě podepisoval, když jsem byl junior. Jak jsem dostal ve Zlíně juniorskou smlouvu, tak tam ještě byl. Když jsem šel do áčka, tak už tam byl pan Vlach.