Kohout nemá za sebou povedený ročník. V Kometě se mu bodově nedařilo podle představ. Dva góly a dvě asistence v 41 duelech základní části, to je málo. Dvě asistence přidal odchovanec Vsetína v play-off. Pohodě nepomohla ani pokuta za filmování z loňského října při domácím duelu s Libercem.

Zdroj: Youtube

Fyzicky skvěle vybavený hokejista se tedy bude chtít znovu nastartovat v Olomouci, kde dostane zcela jinou roli. Styl Mory by mu navíc měl sedět, rozhodně ne jen díky jmenovce na zádech.

„Martin Kohout je již zkušeným extraligovým útočníkem, který svým charakterem, a samozřejmě i jménem skvěle zapadá do naší organizace,“ komentoval na klubovém webu Olomouce přírůstek do kohoutího hejna sportovní manažer Josef Podlaha.

Že Martin Kohout umí dávat góly a být velice produktivní, ukazoval rodák z Rožnova pod Radhoštěm v sezonách 2017/18 až 2022/23 v Karlových Varech. Za Energii odehrál v nejvyšší mužské soutěži přes 250 utkání s bilancí 127 kanadských bodů.

V minulosti se Kohout několikrát stal nepříjemným katem kohoutů, vyhlášený je i díky skvělým fyzickým testům, v nichž nemíval u týmu Karlových Varů konkurenci.

Martin Kohout je i bývalým mládežnickým reprezentantem. Nastupoval za všechny věkové kategorie, v roce 2013 nechyběl na mistrovství světa do 18 let, kde si zahrál i po boku Davida Pastrňáka nebo proti Connoru McDavidovi.