„Nemyslím si ale, že bychom odehráli nějaké špatné utkání. Po tak dlouhé době bez ledu to bylo takové ubojované. Ty poslední vteřiny jsme dřeli, ale bohužel to nevyšlo,“ sdělil na oficiálních webových stránkách Mory útočník Lukáš Kucsera.

O tom, že Hanáci v Liberci nebodovali fakticky rozhodla chyba Branislava Konráda z 57. minuty, který si nechal výstrojí proskotačit nenápadnou střelu Michala Bulíře.

Klíčových situací ale bylo v zápase víc. Hned třikrát se dostalo do hry video – jednou sebralo gól domácím, předtím dvakrát Kohoutům.

Ve druhém případě byl přímým aktérem právě Kucsera, který těžil z černé práce Rostislava Olesze na brankovišti a přesnou střelou využil přesilovku. Radoval se ale jen do chvíle, kdy hlavní rozhodčí dle opakovaných záběrů usoudili, že Oleszovo počínaní bylo nedovolené.

„Asi je to správně. Pokud ten gól podle pravidel nemá platit, tak by platit neměl,“ konstatoval Kucsera.

OTEVÍRACÍ DUEL SEZONY ZVLÁDLA MORA

Nyní už se společně se spoluhráči dívá směrem ke středečnímu domácímu utkání proti Zlínu. Jde o druhý zápas ve třech dnech a toto tempo vzhledem k nahuštěnému programu způsobenému koronavirem jen tak neopadne.

„Je třeba dobře regenerovat a protáhnout si třeba dobu na stadionu. Postarat se o tělo, aby bylo připravené na další zápasy,“ zmínil Kucsera.

Proti Zlínu Kohouti otevřeli novou sezonu, v úvodním utkání jej na jeho ledě přehráli 4:1. Olomoucké branky před bezmála dvěma měsíci na stadionu Luďka Čajky obstarali Vilém Burian, Jakub Navrátil, Vojtěch Tomeček a Rostislav Olesz.

Berani zatím do kolonky zápasů zapsali pět čárek, tedy stejně jako Hanáci. Na kontě však mají o tři body méně a jsou na tom o dvě místa v tabulce hůře (11. místo). V pondělí doma nestačili na pražskou Spartu v poměru 4:6, ačkoliv dvakrát v utkání vedli o dvě branky.

Jak dopadne střetnutí dvou moravských protivníků, můžete od 18 hodin sledovat na platformě HokejkaTV. Diváci přímo na stadion ze známých důvodů stále nemohou.