„Skvělé bylo to, že jsme vlastně z nepříznivého stavu 2:3 zápas ještě otočili, bohužel jsme ho ale neudrželi. Myslím, že jsme si zasloužili vítězství, ale i tak to nebyl vůbec špatný zápas,“ hodnotil trenér Mory Zdeněk Moták.

Domácí přežili úvodní oslabení, jinak měli lepší vstup do utkání s několika šancemi, jakou byla například zajímavá souhra Knotka s Klimkem a následný tlak. Ten vyústil v první přesilovku, kterou sice Kohouti nevyužili, mrzet je to ale nemuselo.

Vzápětí totiž přišel úprk dvojice Kucsera – Řezníček a druhý jmenovaný vstřelil svůj premiérový gól v olomouckém dresu.

„Bylo tam buly v obranném pásmu. Nějak jsme to vybojovali a já jsem jel dopředu, protože trenéři chtějí, ať obránci podporují útok. Jel jsem tam a najednou byl sám před bránou. Dostal jsem puk a padlo to tam,“ okomentoval Dalibor Řezníček svou trefu.

Ve druhém dějství chyběly centimetry k navýšení skóre Oleszovi, který zkoušel překvapit Kloučka z nulového úhlu. To se nepovedlo, na druhé straně tak nenápadné nahození Dennise Robertsona skončilo až za zády Konráda.

Aktivitu ze závěru druhé třetiny přetavila Mora v druhou přesilovku v utkání. Po 42 vteřinách napřáhl na modré Tomáš Dujsík a Klouček před dotírajícím Navrátilem asi neměl čisté svědomí. Domácí opět vedli.

Hrádek navíc o chvíli později zalehl kotouč v pardubickém brankovišti. K trestnému střílení se postavil mladíček Joshua James Mácha, na Kloučka si však nepřišel.

Fanoušci HC Olomouc se na tribuny vrátili během přípravného duelu s Pardubicemi.
Konečně na hokej! Podívejte se, jak fanoušci hnali Moru


Divočina ve třetí třetině

Zkraje třetí dvacetiminutovky ovšem bylo opět srovnáno. Střela Robertsona se od Konráda odrazila přímo na hokejku Matěje Pauloviče, který srovnal. Uběhlo jen dvacet sekund a v momentě, kdy se Navrátil u olomouckého kotle těžce zvedal po zákroku jednoho z hostů, Rohlík v samostatném úniku otočil skóre.

To ale nebylo vše. Za necelou půlminutu to bylo 3:3, když svůj únik přetavil ve vyrovnání Jan Knotek. Fanoušci tak viděli tři góly během 45 sekund.

Do konce základní hrací doby se ještě oba celky prosadily v početní výhodě. Na straně Olomouce kdo jiný než Jan Káňa. V čase 54:22 překvapil Kloučka rychlou střelou na bližší tyč. Přesilovku ale hráli posléze také hosté, ujala se tvrdá rána Anthonyho Camary – 4:4.

„Sahali jsme po vítězství, vedli jsme chvilku před koncem. V sezoně to bude náročné a tohle musíme dotáhnout. Bod bychom asi brali, ale měly by být tři,“ ohlédl se Dalibor Řezníček.

V prodloužení se neujalo ani trestné střílení Jana Knotka 34 sekund před koncem, rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější hosté.

Další přípravný duel odehrají Kohouti opět doma. V úterý 17. srpna hostí od 17 hodin Vítkovice.

Představení nových dresy HC Olomouc v srpnu 2020
Mora u Šantovky představí nové dresy a kapitána. Dorazí i Miroslav Krobot


HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice 4:5sn (1:0, 1:1, 2:3 - 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Řezníček (Kucsera, Olesz), 35. Dujsík (Nahodil), 44. Knotek (Ondrušek), 55. Káňa (Rašner) – 28. Robertson (Musil), 44. Paulovič (Robertson), 44. Rohlík, 56. Camara (Kolář), rozh. náj. Paulovič.

Rozhodčí: Kika, Obadal – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. Diváci: 1046.

Olomouc: Konrád – Rašner, Dujsík, Mareš, Ondrušek, Řezníček, Valenta, Groch, Černý – Káňa, Nahodil, Navrátil – Burian, Knotek, Kimek – Bambula, Handl, Kunc – Olesz, Mácha, Kucsera. Trenéři: Moták a Tomajko.

Pardubice: Klouček – Kolář, Hrádek, Robertson, Chabada, Vála, Zdráhal – Paulovič, Musil, Camara – Říčka, Poulíček, Rohlík – Koffer, Roman, Anděl – Costa, Herčík, Formánek. Trenér: Richard Král.