Mora sice při zápasech 
v Brně a především Pardubicích potvrdila zlepšený výkon, ale zůstala bez bodu.

„Musíme se především poučit z vlastních chyb a víc střílet. Teď na tom pracujeme, snad to na hru bude mít vliv," řekl olomoucký trenér Jiří Dopita.

Zároveň věří, že tým bude pokračovat ve vzestupné výkonnosti.

„Kluci se musí vyvarovat chyb, které nás stály body v Brně a Pardubicích. Věřím, že to půjde nahoru 
a budeme sbírat body. Mančaft svou sílu má," věří kouč svému týmu.

Extraligový nováček zatím předvádí odlišnou hru před vlastními fanoušky a na venkovních stadionech.

Zatímco doma si před zaplněným hledištěm dokážou vytvořit tlak, při venkovních zápasech jde na soupeřovu branku daleko méně střel.

„Každé mužstvo hraje o něco lépe doma. My ale chceme stejný hokej předvádět i venku. Podle statistik to vypadá, že jsme pod tlakem. Ale v Pardubicích jsme si tlak dokázali vytvořit, ale nedokázali jsme to zužitkovat střelecky. To je naše největší slabina," přiznal Dopita.

Zlepšení se budou snažit olomoučtí hokejisté potvrdit  v pátek proti Liberci.

„Ještě si rozebereme soupeře na videu. Budeme se snažit připravit co nejlépe, abychom domácí utkání zvládli co nejlépe a bodovali," poznamenal Dopita.

Letos bez Nedvěda

V severočeském klubu po loňské sezoně skončil matador Petr Nedvěd, největší tahoun týmu. Jaký vliv to může mít na hru Bílých Tygrů?

„Je to dvousečné. Na jednu stranu jim může chybět, ale na druhou stranu se může tým víc semknout. Teď už nemají tak výraznou individualitu, která by rozhodovala zápasy. Uvidíme, jaký vliv to má na libereckou hru," konstatoval Dopita.

I přes Nedvědův konec má Liberec v kádru několik osobností, jako jsou obránce Martin Škoula nebo útočníci Petr Vampola a Martin Bartek.

„Jsou to zkušenější hráči, kteří mají odehraných x sezon. Ale tak výrazné osobnosti jako Nedvěd to nejsou. Vampola odehrál řadu sezon a střídá dobré a špatné výkony. Teď se mu daří a začátek sezony mu vyšel. Bude určitě nebezpečný. O Bartkovi platí to samé. Škoulič má dlouholeté zkušenosti z NHL," okomentoval Dopita největší liberecké opory.

Nejproduktivnější je Vampola

Kohouti by do pátečního zápasu už měli vyrukovat 
s obranou v nejsilnějším složení.

„Měli bychom být komplet. Skrbek měl lehčí virózu, ale už by měl být v pořádku," dodal Dopita.

Liberečtí hokejisté v dosavadním průběhu extraligy nasbírali o dva body více než Mora, když porazili Hradec Králové 2:1 a uspěli ve Zlíně 5:2.

Naposledy Severočeši ve středu vyhráli v pátém kole Ligy mistrů nad Kölner Haie 2:1 a zůstávají ve hře o postup do další fáze soutěže.

Klubové kanadské bodování se třemi góly a třemi asistencemi vede útočník Petr Vampola. Daří se i obránci Martinu Škoulovi, jenž se třiceti body vévodí v hodnocení Radegast indexu celé extraligy.