Dohromady 11 dní volna strávili Kohouti v pohodě. Aby ne, před přestávkou se jim povedlo vyhrát dva zápasy za plný počet bodů – doma porazili Zlín, venku přehráli Karlovy Vary.

„Určitě je pozitivní, že jsme vyhráli minulé dva zápasy, ale na nějaké série se nemůžeme dívat. Stále bojujeme o předkolo,“ uvádí pro web Mory člen prvního olomouckého útoku Lukáš Klimek.

Teď Kohouty čeká zápas, na který se musí těšit především fanoušci. Mora totiž doma přivítá Kladno v čele s jeho hrajícím majitelem Jaromírem Jágrem. Víc než o pozorování legendy teď ale půjde o to, aby Hanáci zvítězili a udělali další krok směrem do předkola.

„Zápas s Kladnem potřebujeme zvládnout, abychom jim o další kousek utekli,“ říká Klimek.

„Na zápas se těšíme. Chtěli bychom udělat radost fanouškům a pochopitelně také nám,“ dodává s 23 body třetí nejproduktivnější hráč Hanáků.

Když Jaromír Jágr se svým Kladnem zamířil do Olomouce během aktuálního ročníku poprvé (17. listopadu), plecharéna byla narvaná k prasknutí. Hlavní hvězda Rytířů rozdávala podpisy před zápasem i po něm. Co však společně se svými spoluhráči Jágr nerozdával, byly body. Všechny tři si z Hané nováček soutěže odvezl.

Teď by se mu setsakramentsky hodilo svůj výkon ze dne třicátého výročí Sametové revoluce napodobit. Rytíři dlouho drželi krok s týmy pohybujícími se okolo desátého místa, po sedmi porážkách v řadě už se ale musí dívat hlavně pod sebe.

Po středeční domácí porážce se Zlínem jsou Kladenští na 12. místě se ztrátou deseti bodů na desátou Moru a s šestibodovým náskokem na poslední Pardubice.

Zatímco vzájemný zápas hraný v Olomouci vyhráli navzdory velké střelecké převaze Hanáků (46:30) v poměru 3:1 Rytíři, duely na v Kladně byly dost divoké. V prvním měření sil promarnili Kohouti vedení 3:0 a prohráli po prodloužení 3:4, v tom druhém naopak oni dotáhli dvoubrankovou ztrátu a zvítězili shodně jako předtím soupeř 4:3 po prodloužení.

Jak to dopadne tentokrát? Páteční utkání startuje v plecharéně v 18 hodin.