Minulý týden se jim premiéra s kazašským Arlanem Kokšetau výsledkově nevydařila, prohráli 2:3 po samostatných nájezdech. Gólů ze strany Kohoutů mělo být daleko víc než dva, chvílemi to byl festival neproměněných šancí.

„Zápas nám ukázal – i když to víme už celkem dlouho – že nedáváme góly. Na to se budeme muset soustředit,“ konstatoval nad starou bolestí svého týmu trenér Mory Zdeněk Moták.

Jihlava jako tradiční soupěř pro přípravu

Vylepšit úspěšnost střelby se mohou Hanáci pokusit už dnes s jihlavskou Duklou, svým tradičním letním soupeřem. Oba týmy na sebe v přípravě narazí už čtvrtý rok za sebou. Vloni se Olomouc s Jihlavou utkala dvakrát a v obou případech slavila vítězství. Doma i venku přehrála soupeře shodně 2:1.

„Uvidíme, s čím přijedou, ale myslím si, že to bude hodně bojovné utkání,“ nechal se pro klubový web Mory slyšet útočník David Ostřížek, který dal v prvním přípravném duelu jeden gól.

Dukla pod vedením někdejšího olomouckého trenéra Petra Vlka načala svou zápasovou přípravu teprve před dvěma dny. V úterý stejně jako Mora nestačila před svými fanoušky na protivníka z Kazachstánu. Proti Pavlodaru prohrála v poměru 2:3.

„Na to, že se jednalo o první zápas, to mělo dobré tempo. Hráče jsme chystali na to, že zápas bude tvrdý. S týmy z těchto zemí je to vždy tvrdé. Jsou šikovní, bruslí a jsou vzteklí,“ hodnotil zápas pro web Dukly kouč Vlk.

Dukla obměňovala, osa ale zůstala

V novém ročníku Chance ligy by Jihlava měla opět patřit mezi horké favority na postup do nejvyšší soutěže, kterou si naposledy zahrála v předminulé sezoně 2017/18. Jenže svoji příslušnost v baráži tehdy neudržela a bleskový návrat zpět ji letos v semifinále zhatili Jaromír Jágr a spol.

Dukla před nadcházejícím ročníkem svůj kádr poměrně obměnila, stálá osa hráčů jako Tomáš Čachotský, Josef Skořepa či bývalý dlouholetý útočník Olomouce Matěj Pekr však zůstala.

Druhý přípravný duel Kohoutů na novou extraligovou sezonu startuje na olomouckém zimním stadionu ve čtvrtek v 17 hodin.