Ti totiž po skalpů favoritů soutěže podcenili dva následující zápasy s hratelnějšími soupeři a ukořistili z něj jediný bod.

To když na rozdíl od nedělního utkání srovnali nepříznivé skóre alespoň v Mladé Boleslavi a padli až v prodloužení.

„Hráli jsme dost laxně, nezodpovědně. Někdy se stane, že jste laxní a nikdo si toho ani nevšimne, tentokrát se nám to vymstilo," upřímně přiznal útočník Tomáš Fořt.

Hlavně nedělní nástup proti Pardubicím byl katastrofální. Hosté Hanákům předvedli, jak se hraje moderní, agresivní hokej zámořského stylu.

Aby ne, Dynamo mělo na ledě hned dva Američany a tři Kanaďany, poslední akvizice Nicholas Johnson navíc dorazila na východ Čech z Plzně pouhý den před zápasem.

U čtyř pardubických branek si tato pětice připsala pět kanadských bodů.

Jejich hru ocenil i Fořt. „Kometa a Litvínov sem nepřijely bránit, jsou v tabulce nahoře a chtějí hrát útočně. Pardubice nechtěly hrát otevřeně, my jo, to se nám vymstilo. Pak si to dohrály úplně geniálně, i když dostaly ty dva góly, tak hrály úplně stejně suprově. Přes střední pásmo se nedalo projít, mohli jsme to jen nastřelit, nic víc jsme udělat nemohli. Ukázaly nám, jak se to má hrát, když se vede 4:0," konstatoval.

„Kdybychom ale vedli my, taky by hrály jinak," dodal Fořt.

Podle čtyřiadvacetiletého forvarda není porážka před devítidenní reprezentační přestávkou pro psychiku týmu nic příjemného.

„Před repre pauzou je to blbé, ale musíme se z toho poučit a neopakovat to. Kdybychom uhráli tři body, úplně jinak se nám trénuje, jinak se připravíme. Takhle to bude těžké," řekl smutně Fořt.

SKRBEK V SEZONĚ DOHRÁL. A CO FALTER?

Složité to však bude mít i trenérské duo Zdeněk Venera – Jan Tomajko. Pokud totiž spoléhalo na návrat klíčového obránce a nejzkušenějšího muže Pavla Skrbka, mýlilo se.

„Už to bohužel vypadá tak, že Pavel v této sezoně asi nenastoupí. Trénoval s námi, ale koleno mu pořád otéká. Už nevím, co k tomu mám říct… Původní prognóza zněla, že bude připravený v srpnu, pak po operaci v říjnu. Je půlka prosince a nevypadá to, že by se něco zlepšilo," mrzelo Veneru.

Starosti mu dělá také situace brankářů. V neděli byl totiž na střídačce jako dvojka Tomáš Pospíšil, teprve devatenáctiletý junior.

Možná i proto svou svatyni neopustil Branislav Konrád ani po prvních čtyřech brankách.

„Martin Falter má bohužel taky zdravotní problém, víc bych to nechtěl konkretizovat," doplnil se zasmušilým výrazem Venera.

Logicky se tak nabízí otázka, zda se Olomouc v reprezentační pauze nepoohlédne po nějaké posile.

K mání je například třinecký centr Jiří Polanský, jehož Oceláři po kauze s lodivodem Vladimírem Kýhosem veřejně nabízejí celé extralize.

„Strašně těžko se mění hráči z Olomouce. Tady jsou nějaké podmínky…" nechtěl se o této tematice příliš bavit Venera.

Spolehnout se tak bude muset na to, co dal v létě s kolegou a jednatelem Tomajkem a manažerem Erikem Fürstem dohromady.