„Výsledek je jedna věc, kterou nyní tak neřešíme. Hra je druhá věc, tam je samozřejmě hodně nedostatků, které je potřeba zlepšit. Papír na videosestřih mám hodně popsaný. Přípravný zápas určitě splnil účel, aby nám ukázal, co máme vychytat," glosoval kouč Mory Zdeněk Venera.

Do letního duelu na lehce zamlžené ledové ploše vstoupili Olomoučané šancí Zemana, který ale po blafáku poslal puk jen do tyče. I hosté zahrozili po akci Holíka s Bukartsem, ale olomoucký gólman Konrád dokázal zasáhnout.

Gól měla na hokejce jedna z posil Mory Vilém Burian, jasná šance z přečíslení ale skončila na betonu Libora Kašíka.

Ve druhém dějství se skóre měnilo ve prospěch Beranů. Po oslabení se obrana Olomouce nestačila zformovat a z pravé strany se vynořil Pavel Kubiš a poslal kotouč mezi Konrádovy betony.

Kohouti dokázali do konce druhé třetiny přestát ještě šanci Říčky a také téměř osmdesát sekund v dvojnásobné početní nevýhodě.

Druhý gól zlínského týmu přišel po tyčce nastřelené olomouckým forvardem Hermanem a další velké příležitosti, kterou nevyužil Strapáč. Ve vlastním oslabení ujel Kohoutům Zdeněk Okál a Zlín vedl 2:0.

Možnost zkorigovat výsledek měl Matai, který při trestném střílení minul Kašíkovu klec. O domácí trefu se musel postarat kapitán Vyrůbalík dorážkou Ostřížkovy rány. Víc už ale v základní části i přes závěrečnou velkou aktivitu olomoučtí hokejisté nestihli.

„Bylo tam několik tyček, šancí bylo docela dost, ale zase ten jediný gól dal Martin Vyrůbalík. Ale nehrála nám lajna Honzy Knotka a máme tam nějaká zranění. Věřím, že budeme silnější," prohlásil Zdeněk Venera s připomenutím loňské produktivity olomouckého obránce a kapitána Vyrůbalíka.

Navíc si oba týmy vyzkoušely novinku pro remízový stav, prodloužení tři na tři, jenž se bude po vzoru NHL hrát také v extralize. Bleskurychle potrestal zaváhání zlínské defenzivy David Ostřížek, který v samostatném úniku předčil Kašíka. Naopak zlínský brankář slavil úspěch v dalším přídavku hokejového programu, samostatných nájezdech.

„Z obou dvou stran to bylo bojovné utkání, bylo vidět, že oba týmy mají na začátku sezony sílu. Hráli jsme zápas po deseti dnech, měli jsme tam delší pauzu, a proto ten začátek asi nebyl až tak dobrý," uvažoval trenér hostujícího celku Rostislav Vlach a doplnil v podobném duchu jako Venera: „Měli jsme tam i spoustu chyb, musíme na tom zapracovat. Za výhru jsme ale rádi," uzavřel zlínský kouč.

HC Olomouc – PSG Zlín 2:1 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 57. Vyrůbalík (Ostřížek, Strapáč) – 26. Kubiš (Ondráček, Marušák), 48. Okál. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváků: 2 771.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík, Škůrek, Staněk, Houdek, Klvaňa, Jaroměřský, Beutl, Ondrušek – Burian, Ostřížek, Strapáč – Rác, Herman, Fořt – Eberle, Mikúš, Skladaný – Matai, Zeman, Jergl. Trenéři: Zdeněk Venera a Jan Tomajko.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Holomek, Bořuta – Říčka, Holík, Bukarts – Veselý, Vlach, Honejsek – Kubiš, Podešva, Ondráček – Okál, Hrazdíra, Šťastný – Karafiát. Trenéři: Rostislav Vlach a Juraj Jurík.