Ať už spolu olomoučtí a brněnští hokejisté hrají v jakékoliv fázi soutěže a za jakéhokoliv rozpoložení, vždycky jejich vzájemný souboj poutá velkou pozornost.

Ne jinak tomu bude i tentokrát, kdy se oba celky střetnou netypicky v sobotu od 15 hodin. První moravské derby aktuálního ročníku hostí olomoucká plecharéna.

Jak Mora, tak Kometa se potřebují sebrat. Kohouti dvakrát za sebou nedali gól (doma proti Plzni – 0:4 a venku proti Liberci – 0:2), modro-bílí zase před svými fanoušky schytali nehoráznou dardu 0:7 od Zlína.

„Nemůžeme se soustředit jen na Brno, musíme začít hlavně u sebe. Když začneme dávat góly, tak určitě můžeme porážet každého,“ řekl pro web HC Olomouc útočník Rostislav Olesz, který společně se Zbyňkem Irglem vede týmovou produktivitu.

Už tak třaskavý zápas bude mít o něco větší šťávu díky trenéru Brňanů Petru Fialovi. Zkušený kouč totiž dotáhl Moru v sezoně 2013/14 po 17 letech zpět do extraligy, následně ji tam rok vedl, poté až do letošního jara působil v Olomouci u mládeže.

TRENÉR FIALA: NOSTALGII NEČEKEJTE

„Rád se s některými lidmi uvidím a pozdravím, ale nostalgii ode mě nečekejte. Jedu do Olomouce s jasným cílem – získat tři body,“ pravil před utkáním pro ČTK.

Poprvé se Fiala ukázal v Olomouci jako trenér Komety už v přípravě. Tehdy po hattricku Vojtěcha Tomečka slavila v přestřelce Mora 6:5 po prodloužení. V rámci přípravy se obě mužstva potkala už jednou předtím. Slavila Kometa, doma vyhrála 2:0.

Tři ze čtyř vzájemných utkání během předešlé sezony dospěla až do prodloužení, či nájezdů, pokaždé byli úspěšní Brňané. Jediný duel, který se rozhodl po šedesáti minutách, vyhrála Mora.

Teď by to potřebovala znovu. Po dvou utrápených duelech se odrazit na mistrovi z let 2017 a 2018, to by mohlo dostat Hanáky znovu do správných kolejí. „Všichni víme, že Brno je jeden z top týmů posledních několika let a zápasy proti nim jsou vždy extrémně těžké. Každý tým je chce porazit. Bude to veliká výzva,“ prohlásil Olesz

V čem Kometa zatím vyniká, je oslabení. Ubránila 96,88 % přesilovek soupeřů, zato v početních výhodách se jí nedaří. Úspěšná v nich byla jen z pouhých 6,25 %.

VSTUPENKY JEŠTĚ JSOU

Na tým okolo Tomáše Plekance se na olomouckém zimáku očekává dosud nejvyšší sezonní návštěva. Vstupenky by ale před samotným zápasem ještě měly být k dostání, necelých 24 hodin před startem utkání ukazoval web Ticketportal.cz ještě bezmála 950 volných vstupenek.