Hrdinou zápasu byl útočník Vojtěch Tomeček, který alternuje v prvním útoku místo indisponovaného Zbyňka Irgla. A říká si o to, aby tam zůstal.

„Všechny tři góly byly v podstatě stejné. Dostal jsem to krásně, nebylo tak těžké to zakončit,“ ocenil spoluhráče hrdina zápasu, který završil hattrick rozhodující ránou v prodloužení. Na ledě pak přistála i jedna kšiltovka. „Kluci mi ji dovezli, tak si ji schovám,“ culil se.

Kouč Jan Tomajko ale i tak našel k jeho výkonu výhrady. „Spokojenost dopředu ano, ale dozadu to až tak dobré nebylo, pořád tam rezervy jsou,“ pravil Tomajko.

Ostatně, po předposledním přípravném duelu celkově bůhvíjak nejásal. Navzdory nebývalé produktivitě svých svěřenců. „Samozřejmě je to cenný skalp, ale musím říct, že v obraně jsme měli velké mezery,“ štvalo ho.

POLEVENÍ VE DRUHÉ ČÁSTI

Mora totiž ve druhé části přišla o dvougólové vedení.

„Ve druhé třetině jsme hráli lehkovážně, mysleli jsme si, že to půjde samo. Kometa má ale výborné hráče, dokážou využít chyby. Takhle hrát nemůžeme,“ uvědomoval si Tomajko.

Dlouho to vypadalo, že stav 4:4, který platil po druhé třetině, vydrží až do třetí sirény, pak ale znovu udeřil Tomeček. Šlo o třetí zásah Hanáků v přesilové hře.

POVEDENÉ PŘESILOVKY? TROCHU RARITA

„Doufám, že nám to vydrží,“ těšilo Tomajka. Přitom…

„Přesilovkám jsme se moc nevěnovali, až dnes na tréninku poprvé. Je to taková rarita,“ smál se mladší z trenérské dvojice HC Olomouc.

Čím to tedy bylo, že to Olomouckým v převaze tak šlo?

„Nechci říct, že to bylo náhodou, ale spíš souběh takových okolností. Až to bude každý zápas, třeba deset v kuse, pak můžeme říct, že si kluci sedli. Zatím bych z toho ale nedělal velké věci. Uvidíme v pátek,“ přemýšlel Tomajko už nad páteční generálkou proti Trenčínu.

NA ZVĚDY DORAZILI VÍTKOVIČTÍ TRENÉŘI

Na Tomečkův přesný zásah z 57. minuty, ale dokázali Brňané znovu zareagovat, v předposlední minutě vyrovnali zásluhou Orsavy. Rovněž úderem v početní převaze.

A aby toho s přesilovkami nebylo málo, jednu si přenesli Hanáci i do prodloužení, a i když skórovali až po jejím vypršení, měla velký vliv na to, že Tomeček dokončil svou show.

„Šance jsem míval už předtím, jsem rád, že to tam konečně napadalo,“ zářil šťastný střelec po utkání, na němž mimo jiné byli sondovat i vítkovičtí trenéři Jakub Petr a Pavel Trnka. Právě na ledě Ostravanů nastoupí hokejisté olomoucké Mory příští pátek do ostré sezonní premiéry.

HC Olomouc – HC Kometa Brno 6:5 v prodl. (3:1, 1:3, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Nahodil (Olesz, Jaroměřský), 10. Tomeček (Knotek, Ostřížek), 20. Handl, 33. Škůrek (Olesz, Kolouch), 57. Tomeček (Nahodil, Knotek), 62. Tomeček – 2. Němec (Hruška), 24. Orsava (Kucsera, Plekanec), 30. Horký (Němec), 36. Plášek (Hruška), 59. Orsava.

Olomouc: Lukáš – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Švrček, Dujsík – Tomeček, Knotek, Ostřížek – Klimek, Kolouch, Strapáč – Olesz, Nahodil, Burian – Hecl, Handl, Laš. Trenéři: Zdeněk Moták a Jan Tomajko.

Brno: Čiliak – Bartejs, Pyrochta, Baranka, Němec, Malec, Štencel, Mikyska – Zaťovič, Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, Horký – Orsava, Lev, Kucsera – Plášek, Kusko, Jenyš. Trenér: Petr Fiala.