Týmy z dolní poloviny tabulky totiž začaly vyhrávat a Kohouti naopak dvakrát vyšli bodově naprázdno. V úterý měli Hanáci volno, takže mají zápas k dobru, což může být výhoda. Ale také nemusí.

Vždyť z posledních pěti zápasů olomoučtí hokejisté získali jen pět bodů. Tým sráží častá zranění klíčových obránců. Když už se zdálo, že se situace vrací k normálu, přišlo zranění Davida Škůrka, nemoc Jiřího Ondruška a konec hostování Zdeňka Čápa.

Na Hané však již nechtějí opakovat loňskou sezonu a postoupit do play-off. „Chtěli bychom pravidelně bodovat a postoupit do play-off. Jestli to bude přímý postup do play-off nebo předkolo, je vcelku jedno,“ řekl asistent trenéra Zdeněk Moták.

Ten by si přál, aby si družstvo postup zajistilo v předstihu a zapracovalo na nedostatcích. „Jsme bojovné, obětavé mužstvo a v každém zápase chceme bodovat a vyhrát. Čím dřív se nám play-off podaří udělat, tak budeme mít prostor pracovat na sebevědomí, které nám v posledních zápasech chybí,“ konstatoval Zdeněk Moták.

Moru o víkendu čekají hodně důležitá utkání. Nejprve dnes na ledě jedenáctého Liberce a v neděli doma s posledním Litvínovem.
Bílí Tygři v poslední době chytili formu, když se postupně vypořádali s Litvínovem 5:1, Zlínem 7:0 a naposledy doma porazili Kometu Brno 6:2.

Z těchto výsledků je patrné, že se Severočechům začalo střelecky dařit. „Ani tak to nestavíme na té ofenzivní formě. V pátek nám klidně stačí dát o gól víc než Olomouc. Hlavní je sebrat tři body,“ řekl liberecký útočník Martin Bakoš.

Oproti tomu Litvínov prochází velkou krizí. Chemici na výhru čekají od 28. prosince. „Nedaří se nám to zlomit. Čekáme na to, že by nám nové posily mohly nějakým způsobem pomoci. Pracujeme na tom velice intenzivně už dlouhou dobu, ale není to tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá,“ posteskl si asistent trenéra Darek Stránský.