Jeho táta odehrál přes 700 utkání v extralize, v dresu Přerova si zahrál v jednom útoku se synem a ještě minulou sezonu byl ve 45 letech nejproduktivnějším hráčem druholigového Šumperka.

„Tam to už ale nebylo tak zábavné, jak ve vyšších soutěžích,“ prozradil Plášek starší a ukončil hráčskou kariéru, s níž se v létě rozloučil na velké exhibici ve Znojmě po boku Jágra, Voráčka nebo Pastrňáka.

„Atmosféra tu byla fantastická. Nic lepšího jsem si pro svůj poslední zápas nemohl přát,“ řekl tehdy Plášek, který se dočkal i symbolického rozloučení s přerovskými fanoušky v Meo Aréně během aktuální sezony.

Jenže bez hokeje 46letý odchovanec Přerova dlouho žít nevydržel. Během letošního ročníku nakonec opět nazul brusle. Přemluvili ho v České Třebové, kde sídlí mistr Pardubického kraje.

Plášek měl pomoci třebovským Kohoutům hlavně v play-off k obhajobě titulu krajské ligy. Jenže favorit ve čtvrtfinále překvapivě padl 1:3 na zápasy s Chotěboří.

„Je to pro mne obrovské zklamání. Je tady dobrý tým, základní část sezony byla velmi dobrá, zázemí je v České Třebové excelentní. Soupeř nám svým herním pojetím nevyhovoval, přesto jsme se měli prosadit. To bychom však museli proměňovat gólové šance, kterých jsme měli dost a dost,“ mrzelo po středečním závěrečném duelu další zvučné jméno v dresu Kohoutů Lubomíra Korhoně.

Ve čtvrtém duelu série nepomohl ani Pláškův gól na 1:0, který díky skvělému uvolnění znovu ukázal, že hrát může klidně do padesáti.

Tak uvidíme, kde to bude v příští sezoně.