Rád se na hokej momentálně vrací do Ostravy, na šampionátu válí třeba bratři Bukartsové nebo Valentin Claireaux. „Už jsem navštívil dva zápasy mistrovství světa, byl jsem se podívat na kamarády a bývalé spoluhráče z Vítkovic. Viděl jsem Francii, plánuji Lotyšsko a další zápasy,“ přikývl Petr Fridrich.

Jakub Doktor u kotouče v souboji s přerovskými Zubry
Mora ulovila posilu z první ligy. Má i druhého gólmana

Nové přátele ale rychle našel i v Olomouci, od pondělí je v plném zápřahu v posilovně plecharény. „Dá se říct, že znám většinu. Jsem s klukama druhý den a je to, jako bych v Olomouci byl delší dobu. Cítím se tady parádně,“ pochvaluje si.

Fridrich se stal také čerstvě novým obyvatelem hanácké metropole. „Neměl jsem ještě čas se v Olomouci pořádně porozhlédnout. V pondělí jsem tady spal první noc. Vše mám v centru, kde i bydlím. Takže ráno jsem šel na zimák pěšky a prošel se. Zatím se mi tady moc líbí,“ pousmál se.

Oslavy extraligového titulu v olomoucké plecharéně 11. dubna 1994
Připomínat 30 let starý titul? Současná Mora mlčí. Mrzí nás to, říkají šampioni

Změnit působiště byla moje volba

Vítkovice mají za sebou turbulentní ročník, který skončil velkou obměnou kádru i realizačního týmu. Jak to bylo v případě odchodu Petra Fridricha?

„Sezona měla divočejší průběh. K jejímu konci jsem se rozhodl, že chci zkusit něco nového. Agent poté řešil další možnosti. Změnit působiště a jít za novou výzvou, to bylo moje rozhodnutí,“ prozradil útočník.

Týmové cíle by kohouti měli mít nastaveny jasně. Účast alespoň v předkole play-off se v minulých sezonách stala povinností, a to přes nepěkné prognózy expertů před startem každého ročníku.

Branislav Konrád na tiskové konferenci po návratu z olympijských her v Pekingu.
Konrád o své budoucnosti, Moře či MS: Češi mají lepší tým, vidím to na...

„Olomouc bývá podceňovaná. Když se ale prognózy pletou už několik let, nebude to náhoda. Je tady hodně kvalitní tým. Třeba bez velké hvězdy, což se ale nahradí čtyřmi vyrovnanými lajnami,“ věří Fridrich a dodává: „Líbí se mi i hokej, jakým se Olomouc prezentuje. Dávno to není jen o bránění. Jde o aktivní hokej, hodně se hraje na puku. To je hra, která by mi mohla vyhovovat.“

A vypadá to, že oproti moderní Ostravar Aréně si už zvykl i na o něco méně pohodlnou olomouckou plechárnu. „Víme, jak to vypadá zvenku. Uvnitř v pohodě. Samozřejmě ale uvidíme, co v zimě,“ zasmál se Petr Fridrich.