„Myslím, že nám to ruce nesvazuje. To se ukázalo i dnes za stavu 3:0, kdy si někteří možná mysleli, že je po zápase. My jsme dokázali opak," prohlásil olomoucký útočník Matěj Pekr, který zavelel k velkému obratu gólem na 1:3 a přihrál i Romanu Rácovi na branku na 4:3.

Jakými slovy byste popsal obrat, který se vám proti Kladnu povedl?
Já nevím, jestli má cenu to vůbec komentovat (usmívá se). Krása, nádhera. Já myslím, že byly důležité góly, které jsme dali do konce třetiny. Snížili jsme na 2:3 a ve druhé třetině, která byla taková nijaká, jsme vyrovnali. Ve třetí třetině jsme měli převahu. Soupeř, který musel zvítězit, hru otevřel a to asi rozhodlo.

Co bylo špatně, že jste v úvodu třikrát inkasovali?
Sám nevím. Nebylo to tak extrémně špatné, ale dostali jsme tři góly a od toho se první třetina odvíjela. Nemyslím si, že by to bylo extrémně hrozné, ale spadlo jim to tam. Já bych ten zápas trochu přirovnal k tomu na Kladně, kde jsme vedli 4:1. Oni předvedli obrat, ale vyhráli až na nájezdy. Dnes to byl takový podobný zápas, ale my jsme to otočili ještě za tři body.

Vítězný gól na 4:3 padl po vaší nádherné akci, kterou zakončoval Roman Rác. Jak se to celé zrodilo?
Roman Rác zachytil puk, dal mi to a já jsem obhodil Kaberleho (úsměv). Pak jsem to Romanovi nahrál do prázdné a naštěstí to dal (směje se).

Poté, co váš kolega skóroval, jste jel kolem mantinelu s takovým zvláštním úsměvem na tváři. Co měl přesně znamenat?
Byla to strašná radost. Když se povede otočit z 0:3 na 4:3 a ještě proti takovému týmu jako je Kladno, tak je to radost a euforie. Když se podíváme na ta kladenská jména, navíc Kaberle byl letos na olympiádě…

Extraliga za dveřmi? Jsem v klidu

V čem je síla olomouckého mužstva, že dokáže otočit takový zápas?
Perfektní parta, víra, že to ještě otočíme. To se nám povedlo i s Boleslaví, kdy jsme vyrovnali, když nám teklo do bot, což bylo ještě daleko těžší než proti Kladnu. Dál pak skvělá parta, bojovnost, fanoušci. Je toho strašně hodně, co se nám dneska sešlo. Jsme za to rádi. Ale ještě není konec.

Jak moc je pro vás důležitá podpora publika?
Divákům musíme poděkovat, jsou naším šestým nebo i sedmým hráčem. Fandili i za toho stavu 0:3. To nás hodně nakoplo a to vítězství patří i jim.

Není svazující, že klepete na dveře extraligy a chybí vám už poslední krůček?
Já mohu mluvit jenom za sebe a musím říct, že jsem zatím v klidu. I když jsme dneska prohrávali 3:0, tak jsem byl v klidu, protože jsem věděl, že se o ten výsledek popereme a ještě minimálně vyrovnáme.

Hattrick vyměním za výhru v úterý

Před baráží jste prohlásil, že chcete dát hattrick. Že se vám to zatím nepovedlo, asi není nějaký důvod ke smutku, že?
Já ten hattrick asi vyměním za výhru v úterý (usmívá se). Nějak bych nehrotil, že jsem nedal hattrick, i když jsem říkal, že bych ho rád dal. Kdo by ho rád nedal, že?

V úterý si můžete postupové místo definitivně zajistit. Jak moc to bude ještě složité?
I když se pořád dokola omílá, že poslední krok bývá tím nejtěžším. Máme nějaký náskok, my ten poslední krok nemusíme udělat hned v úterý, ale můžeme. Myslím, že nám to ruce nesvazuje. To se ukázalo i dnes za stavu 3:0, kdy si někteří možná mysleli, že je po zápase. My jsme dokázali opak.