V této sezoně se vám nadmíru střelecky daří. Teď jste navíc dosáhl ceněného hattricku.

Proti takovému soupeři, jako je Ústí, se to nestává často. Nečekali jsme takový začátek zvlášť po sobotním nevydařeném zápase v Třebíči. První třetina byla zlomová pro celý zápas.

V této sezoně musíte být určitě se svým výkonem spokojen.

Určitě. Ale nechci to brát jen na sebe. Větší zásluhu mají spoluhráči, možná víc než padesát procent. Chtěl bych jim za to poděkovat. To jsem ale už říkal několikrát. (smích)

Reportáž ze zápasu s Ústím: Mora smetla Ústí, fanoušci skandovali "Deset, deset!"

Jak si to vysvětlujete, že jste v první třetině Ústí tak zaskočili?

Soupeř mě celkem překvapil. Tentokrát to pro mě nebylo Ústí, které znám zcela jiné. Žádnou první třetinu jsem s nimi takovou nezažil takhle jednoduchou. Nevím, čím to bylo. Možná ještě spali v hotelu. My jsme měli ráno rozbruslení, takže jsme na zápas byli připravení.

Už v první třetině jste dal dva góly, ale hattrick jste zkompletoval až v poslední minutě při přesilovce. Myslel jste během zápasu na vstřelení tří gólů?

Ne, nemyslel. Chtěl jsem, aby byl konec, protože v závěru jsme byli trochu nervózní, ani nevím proč. Jirka Řípa mi na třetí gól nádherně přihrál a já už jsem dával prakticky do prázdné branky.

Je pro vás připraven nějaký poplatek za premiérový prvoligový hattrick?

Něco tam je, ale já doufám, že se na to zapomene. (smích)

Hattrick jste přitom mohl slavit již dříve, když jste ve druhé třetině jel sám na brankáře. Co se nakonec stalo, že jste vůbec nezakončil a narazil do gólmana Orcta?

Nevím, jestli mi podjela noha, nebo mi obránce pod nohy strčil hokejku. Chtěl jsem jít doprava a možná bych už dal třetí gól.

Po třetím gólu na led přistálo několik kšiltovek, z nichž jste si jednu přivlastnil. Plánujete ji dát na nějaké čestné místo?

Možná si ji schovám. Uvidím.

V této sezoně se vám nadmíru střelecky daří a aspirujete na nejlepšího střelce první ligy. Na kolika gólech se zastavíte?

Doufám, že se nezastavím. (smích) Těžko říct. V předchozích třech zápasech jsem ale gól nedal, teď mi to začalo padat. Je to štěstím i dobrými spoluhráči.

O víkendu jste ale ukázali dvě tváře. Nejprve jste v sobotu
v Třebíči prohráli 2:3 a o den později jste doma deklasovali Ústí 5:1. Čím si vysvětlujete ten rozdíl?

Až do sobotního zápasu jsme venku hráli dobře. Třebíč trochu pobláznila diváky a domácí na nás vletěli. Sice jsme dali první gól, ale pak jsme dvakrát inkasovali.

Pokud byste v Třebíči neprohráli, mohli jste stáhnout ztrátu na druhé místo.

Je to škoda. Mohli jsme mít Ústí na dostřel, ale bohužel se to nepovedlo.

Vzhledem k tomu, jak se vám dosud daří na domácím ledě, by pro play off bylo druhé místo a tím výhoda domácího prostředí důležité.

Teď bych to ještě neřešil. Sezona je dlouhá a my nejsme ani v půlce.