Třiadvacetiletý hokejista, který v minulosti působil v Uničově i Šumperku, vstřelil dvě branky, a velkou měrou se tak podílel na olomouckém vítězství nad jihlavskou Duklou.

Ještě větší radost než ze vstřelených branek měl ale z toho, že mohl v prvním útoku hrát vedle olomoucké legendy.

„Hrát s Jirkou Dopitou je pro mě za odměnu,“ usmíval se Pekr.

Proti Jihlavě jste se dvakrát střelecky prosadil. Jste spokojen se svým výkonem?
Spokojenost s výkonem i výsledkem, ale na konci jsme se trochu báli. Závěr zápasu nám moc nevyšel. Kdybychom dali ve druhé nebo třetí třetině gól navíc, tak by byl závěr klidnější.

Navíc jste nastoupil do první formace a hrál po boku Jiřího Dopity. Jaké to bylo?
Hrát s Jirkou Dopitou je pro mě za odměnu. Jsem rád, že jsem si s ním vůbec mohl někdy zahrát. To se jen tak někomu nepoštěstí.

Právě Dopita měl velký podíl na vašich dvou brankách.
Vyhrál buly na Sašu Lhotského. Ten mě našel před bránou. Já jsem si jenom prohodil obránce. U toho druhého gólu mě tam Jirka Dopita našel a stačilo už jenom vystřelit a trefit to. A to se podařilo.

Užíváte si hrát po boku olomoucké legendy, nebo převažuje spíše nervozita?
Já si to užívám. On mě uklidňuje, ale to ani nemusí, protože já si to skutečně užívám (usmívá se). Tím, že jsem s ním nastoupil, se splnil další můj malý sen.

Dopita je bezesporu výraznou osobností nejen na ledě. Měl už v šatně nějaký předsezonní proslov?
On takový není, je hodně v klidu. Ne že by nadával, nebo měl nějaké proslovy. Občas akorát zamachruje na Sašu Lhotského. (směje se)

Věříte, že byste po boku Dopity mohl nastupovat i v sezoně?
To mě tam Radim Kucharczyk asi nepustí. (směje se) Radim tam má pevné místo.

Dáváte si nějaké konkrétní cíle do nadcházející sezony, která začne za necelé dva týdny?
Hlavně týmové. Když dám nějaké góly jako v loňské sezoně a přidám i třeba něco navíc, tak budu spokojený. Chtěl bych taky dojít co nejdál do play off a ne jen třeba skončit ve čtvrtfinále. To se teď ale nedá předvídat. Sezona bude dlouhá a v ní rozhodují maličkosti.

Jaké činnosti jsou ještě potřeba nejvíce vypilovat?
Zápas ve Skalici nám ukázal, že musíme ještě hodně zapracovat na obraně. Tam nám to ještě hoří, nevím, kde je problém. Já doufám, že to za těch čtrnáct dní, co zbývá do startu, vypilujeme. V útoku už góly celkem dáváme, ale v obraně dostáváme hodně branek.

Může to být tím, že obranné řady oproti loňsku oslabily?
Odešlo hodně zkušených obránců a zatím je to skutečně znát.

V letošní sezoně bude olomoucký klub sázet hodně na mladé hráče. Berete to na vědomí?
Od nás mladých se čeká, že budeme víc bruslit, ale ona to není sranda. (usmívá se) Každý si před sezonou plánuje, že bude hrát tvrdě a dobře bruslit, ale někomu to vyjde a jinému zase ne.