„Tři sezony po sobě jsme dlouhé série zvládli. Věřím, že na to navážeme i letos," říká Pekr.

Jak byste okomentoval litoměřické zápasy?
Rozhodly nájezdy. Jeli jsme šestkrát a nedali ani gól. To byl jeden z důvodů porážek.

Ve druhém utkání jste byli také často na trestné lavici. Z čeho vyplývaly ty fauly?
Hlavně ve druhé třetině jsme měli hodně vyloučených. Asi jsme neudrželi nervy. Dopouštěli jsme se zbytečných faulů, další byly taková záchranná brzda. Soupeř se dostával do šancí, a tak jsme faulovali. Dopouštěli jsme se ale nedovolených zákroků v útočném pásmu a toho se musíme vyvarovat. Kdybychom neměli tolik vyloučených, zápas mohl dopadnout jinak. To je další z důvodů prohry.

Matěj PekrOba zápasy jste prohráli po samostatných nájezdech, s nimiž jste měli problémy vloni. Zdálo se, že letos jste tuto negativní bilanci zlomili, ale teď v Litoměřicích jste opět dvakrát vyhořeli.
Máme stále šikovné hráče na nájezdy, ale v play off už jsou určité nervy. Nemyslím si ale, že by se jednalo o nějaký psychický blok. Domácí dali z šesti nájezdů dva góly, což taky není žádná sláva, ale v sérii vždycky jeden nájezd k výhře stačí. Je to škoda.

Ve druhém olomouckém zápase se Litoměřicím zranil gólman Přikryl a Král nepůsobil příliš jistě. Vy jste toho ale nijak nevyužili.
Musím říct, že jsme v obou zápasech málo stříleli. Ve čtvrtek David Ostřížek nahodil puk od červené čáry a skončilo to gólem. My jsme ale málo stříleli a nakonec je gólman podržel.

Co očekáváte od nedělního pátého zápasu?
Je možné, že Litoměřice budou psychicky nahoře a budou povzbuzeni po dvou domácích výhrách. My se samozřejmě nebudeme vzdávat. Už vloni jsme odehráli těžkou sérii s Hradcem, kterou jsme vyhráli 4:2. Byl bych rád, kdyby to takhle zase skončilo. My to ale musíme odbojovat na ledě, být týmovější a víc chtít. Musíme pro to udělat ne sto procent ale sto padesát. Věřím, že to zvládneme.

Už jste naznačil, že z předchozích sezon máte zkušenosti s dlouhými sériemi s Hradcem nebo Benátkami. Může to být vaše výhoda?
Je to hlavně o psychice a týmu, jak stojí při sobě. Záleží také na tom, kdo se jak pro druhého obětuje. Tři sezony po sobě jsme dlouhé série zvládli. Věřím, že na to navážeme i letos. Nečeká nás nic jednoduchého, ale budeme bojovat.