Jeho branka se ukázala jako vítězná a Olomouc tak v sérii s chomutovskými Pirátky snížila na 3:1 a pořád je ve hře o postup do finále.

„Stále věříme. Myslím, že jsme tady letos dobrá parta, a ještě do toho určitě vletíme,“ slibuje olomoucký útočník.

FOTO a REPORT ze zápasu Olomouc vs. Chomutov 2:0

Jak se hrálo s vědomím, že odvracíte hrozbu konce sezony?
Hodně těžko. Já musím říct, že jsem byl po té sobotě hodně špatný, protože si myslím, že jsme odvedli dobrý výkon. Spadly jim tam ale rychle po sobě dva štěsťáky a to nás srazilo dolů. Takže musím říct, že jsem za dnešní výhru strašně moc rád a doufám, že to není výhra poslední.

Víc než čtyři třetiny jste v domácích zápasech nemohli překonat chomutovského gólmana. Vy jste to ve druhé třetině prolomil.
No, bylo to takovou dorážkou. Jenom jsem to zametal. V sobotu jsme si takové šance moc nevytvářeli, neměli jsme tam velké gólovou a oni hráli to, co potřebovali.

Pořád věříte v obrat semifinálové série a postup do finále?
Kdybychom nevěřili, tak už by byl dneska asi konec (směje se). Ale my věříme! Myslím, že jsme tady letos dobrá parta, a ještě do toho určitě vletíme.

Ale někteří fanoušci už zřejmě nevěří, protože na stadion jich oproti sobotnímu zápasu dorazila zhruba jenom polovina.
Já se jim ani nedivím. Určitě v sobotu čekali výhru a my jsme chtěli vyhrát taky (usmívá se). Nás to v sobotu celkem srazilo, ale jsem rád, že dnes přišlo celkem dost diváků na to, že jsme v sobotu prohráli. A myslím, že hodně lidí čekalo, že to dnes dopadne stejně. Doufám, že je ještě přemluvíme na další zápas (směje se).

Soupeře jste tam několikrát přišpendlil na mantinel. Byl jste hodně nahecovaný na nedělní zápas?
Musím říct, že jsem byl v sobotu nahecovaný víc a více jsem se těšil na zápas. Dnes už jsem hrál s čistou hlavou, s vědomím, že už nemáme co ztratit. Dneska jsem se na ledě cítil lépe.

V závěru bylo na ledě k vidění několik potyček. Z čeho to vyplynulo?
To k play off patří, ale myslím, že oni už byli trochu zdeptaní z toho, že prohrávají 2:0. Pak tam měli ještě přesilovky, kdy to Káša (Libor Kašík, pozn. red.) chytil do lapačky. To byla asi jejich největší šance za oba dva zápasy.

Jak těžké bylo ubránit dlouhé minuty v oslabení?
Sice se nám ta oslabení povedla ubránit, ale strašně nás to sráží dolů. Ale dneska jsme to ubránili, i když to bylo trošku se štěstím.

V přesilovce jste naopak dali vítězný gól. Soustředili jste se na ně po nevydařené sobotě více?
Dívali jsme se na video a určitě jsme si k nim něco řekli. Moc se to teda nezlepšilo, ale stačil jeden gól a za to jsme rádi (usmívá se).

S čím pojedete ve středu do Chomutova k pátému zápasu semifinálové série?
Pojedeme tam jednoznačně za výhrou. Určitě nechceme končit. Chomutov je hratelný, ale určitě musíme dát nějaké góly, a ne jak v sobotu, kdy jsme nedali nic.

Dlouhých jedenáct zápasů v řadě jste ale na ledě Chomutova nedokázali uspět. Je ve vašich silách tuto bilanci ve středu zlomit?
Každá série jednou končí a já doufám, že tahle skončí právě ve středu. Uděláme pro to maximum.