Tento mač se pro ně hodně dlouho nevyvíjel dobře. Ve 27. minutě prohrávali už 1:5. Potom ale výběr trenéra Radima Zbránka pořádně zabral, průběh zápasu naprosto brilantně otočil a radoval se z triumfu 9:6. O šest gólů domácích se postarali tři dvougóloví střelci, a to Jakub Miller, Dominik Hajšman a Dominik Cach.

Domácí rozhodli famózní třetí třetinou (6:1), do které tým olomoucké univerzity vstupoval za stavu 3:5. Ostrava sice bleskově navýšila vedení na tři branky, jenže pak Hanáci spustili kanonádu a šesti góly v řadě zápas zlomili ve svůj prospěch.

„Zápas jsme začali aktivně, ale s velkými chybami v obraně, které Ostrava nemilosrdně trestala. Postupně se však naše hra zlepšovala. Nejdůležitějším faktorem zápasu bylo, že jsme za stavu 1:5 nepřestali hrát, ale bojovali jsme až do poslední vteřiny a svým týmovým výkonem jsme utkání dovedli až do vítězného konce,“ zhodnotil divoký zápas trenér olomouckého celku Radim Zbránek.

Tým UP napravil minulou venkovní prohru z ledu pražských Engineers a v tabulce drží třetí místo s parádním náskokem na pronásledovatele.

HC Univerzita Palackého v Olomouci - BO Ostrava Vítkovice Steel 9:6 (1:3, 2:2, 6:1)

Branky a nahrávky: 9. Rimmel (Pěcha), 32. Müller (Kropáč, Veselský, 33. Kerda (Pěcha, Síkora), 44. Hajšman (Skopal), 52. Cach (Mareček, Veselský), 52. Müller (Síkora, Kropáč), 53. Hajšman (Kuchař, Skopal), 58. Cach (Mareček, Dubovčí), 60. Dubovčí - 4. Gelnar (Kovalski, Dvořák), 8. Kropka (Richtár, Adamczyk), 10. Fejko (Kovalski, Gelnar), 24. Smrčka (Gřesík, Veselý), 27. Moravčík (Plášek), 43. Fejko (Kovalski).

DAVID KUBATÍK