„Dnes jsme měli na to, abychom si alespoň jeden bod odvezli," řekl olomoucký trenér Jiří Dopita. „Tři body jsme získali v závěru jen díky štěstí," podobně zhodnotil zápas pardubický kouč Miloš Říha mladší.

Olomoučtí trenéři oproti pátečnímu zápasu v Brně provedli několik změn. Do branky se vrátil Vošvrda, v obraně nahradil Bartoň Skrbka a Pekr v útoku nastoupil místo Kucharczyka.

Již po 40 sekundách se puk ocitl v pardubické brance, ale gól pro posunutí domácí svatyně nebyl uznán. Pak už se hrálo výhradně v olomoucké obraně.

Kolář netrefil prázdnou branku, stejný hráč měl velkou šanci v přesilovce, ale Vošvrda byl pozorný.

Olomoucký gólman se nenudil a postupně zlikvidoval šance Ščotky, Starého a Kočího. Už ale nestačil na lehké nahození Čáslavy od modré, které proletělo skrumáží clonících hráčů. Perníkáři využili čtvrtou přesilovku.

„Byli jsme rádi, že jsme po první třetině ztráceli jen jeden gól. Pardubice měly místy drtivou převahu, hrály čtyři přesilovky a jasně nás přestřílely," přiznal Jiří Dopita.

„Poprvé v sezoně se nám povedl vstup do utkání. Dostali jsme soupeře pod tlak, z čehož plynuly přesilové hry a následně i šance. Skóre mělo být příznivější," přidal se pardubický kouč Miloš Říha mladší.

Hned po přestávce Rác před brankou našel Cibáka a bylo to 1:1. Domácím mohl vedení vrátit Cetkovský, proti jehož střele vytáhl skvělý zákrok Vošvrda.

Východočeši se po ubráněném oslabení dostali do přečíslení a Sýkora mířil do betonu olomouckého gólmana.

Stejný hráč při další olomoucké přesilovce ujel, ale z úhlu branku netrefil.

Na konci druhé třetiny si Patera vyměnil puk s Divišem, jenže olomoucký kapitán nebyl před brankou důrazný.

„Na druhou stranu nás ale při vedení 1:0 nemůže zaskočit vyrovnávací gól. Od toho momentu byla Olomouc mírně lepší," konstatoval Říha.

Hanáci byli ve třetí třetině aktivní a snažili se jít do vedení.

Patera našel v přesilovce u levé tyče Hrňu, ale jeho zakončení mířilo do Halászových betonů.

Mora se tlačila dopředu, jenže domácí vyrazili do přečíslení a Radil po přesné přihrávce Tybora pohodlně skóroval.

„Bohužel jsem tři minuty před koncem udělali taktickou chybu, když tři hráči propadli v útočném pásmu," litoval Dopita.

Při power play Patera vyhrál buly a Marosz jen střílel do pardubického gólmana. Puk se dostal k Radilovi, jenž ho dovezl do prázdné branky.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Olomouc 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 19. Čáslava (M. Špaček), 57. Radil (Tybor, Nahodil), 60. Radil (Čáslava) - 21. Cibák (Rác). Rozhodčí: Hradil, Šír - Kis, Lučan. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 7624.

Pardubice: Halász - Čáslava, Píša, Ščotka, Benák, Kočí, Gregorc, Havlík - P. Sýkora, T. Zohorna, Semorád - Radil, Nahodil, Tybor - Kolář, M. Špaček, Starý - Kaut, Cetkovský, Voženílek. Trenéři: Venera a M. Říha ml.

Olomouc: Vošvrda - Staněk, Houdek, Vyrůbalík, Bartoň, Rašner, Majeský, Škůrek - Hrňa, Patera, Diviš - Rác, Marosz, Cibák - Pekr, Matai, Laš - Jergl, Zuzin, Buc. Trenéři: Fiala a Dopita.