Mora neodehrála špatně zápasy se Spartou a v Liberci, jenže po nezvládnutých závěrech z nich vydolovala jen bod.

Karta se však obrátila a za přispění skvělého brankáře Branislava Konráda Kohouti doma porazili Plzeň a vítězství vybojovali také na ledě Mladé Boleslavi.

„Byly to vyrovnané zápasy, jak se Spartou, tak s Libercem. Možná jsme v některém byli i lepší a body si zasloužili. Teď jsme si to ale v posledních dvou zápasech vynahradili,“ prohlásil slovenský strážce olomoucké svatyně.

V pátek v 18 hodin Kohouti nastoupí na Pardubice, které z minulých sedmi domácích utkání šestkrát porazili.

„Nečeká nás ale nic lehkého. Pardubice hrály dva zápasy venku, které prohrály a o to víc do toho možná budou šlapat. Není to žádný lehký soupeř, ale tři čtyři dny jsme se na to připravovali a věřím, že to zvládneme,“ hlásil Konrád.

Olomoucký tým v posledních extraligových vystoupeních potvrdil, že se mu bodově daří především v utkáních, ve kterých nepadá příliš branek.

„Je ale jedno, jak vyhrajeme, důležité je, abychom ten zápas zvládli. Tabulka je našlapaná, každý tým potřebuje body. Jestli to bude těsně, nebo ne, není ta podstatné – my se ten zápas pokusíme zvládnout co nejlépe,“ konstatoval Konrád, který s Plzní i Boleslaví inkasoval dohromady jen dvě branky.

„V Boleslavi jsem se cítil výborně, doma proti Plzni to nebylo až tak ideální. Někdy ale ty výsledky neodpovídají tomu, jak se člověk cítí a skončí to přesně naopak. O těch pocitech to moc není.“

BRANKÁŘ JE EXTRATŘÍDA, ZNÍ Z PARDUBIC

Pardubice budou chtít odčinit minulé nezdary ve Zlíně i Třinci shodně prohráli vysoko 1:6.

„Olomouc má vynikajícího brankáře, Branislav Konrád je opravdová extratřída, na něm mají postavenou hru. V útoku se jim navíc rozstřílel Zbyněk Irgl. My nechceme opakovat naše chyby. V trénincích jsme se zaměřili na obrannou hru středního pásma,“ prozradil kouč Pardubic Miloš Holaň.

Jeho svěřenci však budou chtít zaručeně vylepšit i střeleckou bilanci, Konrád by tedy mohl mít o zábavu postaráno, což je pro gólmana vždy lepší varianta.

„Každému gólmanovi se chytá lépe, když na něj střely lítají, jak to bylo například v posledních dvou zápasech. Necháme se překvapit, jak to bude vypadat v pátek,“ dodala brankářská hvězda z Olomouce.