Jestřábi se střetli s kladenskými Rytíři a po neuvěřitelném obratu dotáhli zápas až k nájezdům. Tam si už dva body pojistili.

Už po čtrnácti vteřinách prozkoušel Rudovský Šimbochovu pozornost. Domácí začali vlažně. Až po dvou minutách hry se pokusil o útok Černý, ale Chalupa jej zavčas odstavil.

V páté minutě pak přišla úvodní branka utkání. Stach poslal puk Hořavovi a ten s přehledem otevřel skóre.

O minutu později zkoušel srovnat Vosátko, ale jeho dělovku Vladař pokryl.

V desáté minutě okamžitě po skončeném oslabení přidali hosté druhý gól. Tentokrát Dragoun našel Havlíčka a ten nedal Šimbochovi šanci.

Prostějovští se sice k závěru tlačili do útoku, ale pokusům Kučery i Kajaby chyběla potřebná razance.

„První třetina se nám moc nepovedla. Kladno nás přebruslovalo a celkově přehrávalo. Nevím, čím to bylo, jestli respektem, nebo kvalitou Kladna," řekl asistent prostějovského kouče Petr Zachar.

Havlíček zvyšuje na 2:0. Jestřábi Prostějov vs. Rytíři Kladno

Havlíček zvyšuje na 2:0 pro Kladno. Foto: DENÍK/Lukáš Horák

Drtivý prostějovský nápor 

Druhá dvacetiminutovka začala neskutečným náporem Jestřábů. Ti jakoby Kladno z ledu úplně vymazali.

Diváky přiváděly do varu po sobě jdoucí útoky domácích. Kubica netrefil prázdnou bránu. Roupec v obrovské šanci zlomil hůl. Kučerovu střelu i Kolibárovu dělovku pokryl Daniel Vladař.

V jednatřicáté minutě se po pravé straně vydal do útoku Lukáš Duba. Přihrál Roupecovi a ten dělovkou s pomocí Kučerovy teče dostal puk za Vladařova záda.

O dvě minuty později si vysloužil čtyřminutový trest Stach, ale Prostějov šanci nevyužil.

Naopak ke konci třetiny hrál dvojité oslabení. V něm zazářil Juraj Šimboch, když zlikvidoval všechny kladenské pokusy.

„Druhá třetina byla z naší strany famózní. Já prakticky neměl, co dělat. Naštěstí přišla ta dvojnásobná přesilovka a mohl jsem si zachytat," smál se prostějovský gólman.

Jestřábi Prostějov vs. Rytíři Kladno

Benzinův nájezd rozhodl

Třetí část začala Ebrlovým únikem, ale na Šimbocha kladenský útočník nestačil. Poté prozkoušeli Vladaře Černý s Indrou, ale neúspěšně.

Kladno si tak muselo vzít patnáct minut před koncem oddechový čas, ten mu však nepomohl.

V osmačtyřicáté minutě Kubica poslal puk Korímovi a srovnání bylo na světě. Konec třetiny další branku nepřinesl a ani prodloužení nerozhodlo.

Zápas tak přešel do samostatných nájezdů. První jel Hořava, jeho pokus se sice dostal do branky, ale dle sudího Jílka až po dorážce.

Na druhé straně se rozjel Černý a vybojoval pro Jestřáby výhru. Dragon ani Havlíček totiž na Šimbocha nevyzráli.

Hořava podle rozhodčích na Šimbocha nevyzrál. Jestřábi Prostějov vs. Rytíři Kladno

Hořava podle rozhodčích na Šimbocha nevyzrál. Foto: DENÍK/Lukáš Horák

Kladno: Mysleli jsme si, že je hotovo

„Od druhé třetiny jsme hru vyrovnali, začali jsme dohrávat osobní souboje a remíza po šedesáti minutách je spravedlivá. Nájezdy už jsou loterie, jsme rádi, že se pak štěstí přiklonilo na naši stranu. Určitě stěžejním momentem utkání byla nevyužitá přesilovka pět na tři z pohledu Kladna. Pokud bychom tam inkasovali, už by to bylo hodně těžké," připomněl Zachar.

Naopak nespokojenost vládla u Rytířů.

„My jsme dnes předvedli strašně nezodpovědný výkon a směrem dozadu jsme byli obrovsky lehkovážní. Po dvoubrankovém vedení jsme nabídli domácím, aby se vrátili do utkání. To nás v podstatě provázelo padesát minut. Jestli došlo k podcenění utkání, to nevím, je potřeba se zeptat hráčů. Od stavu 0:2 jsme si mysleli, že je hotovo a Prostějov nás vytrestal," kroutil hlavou zklamaný trenér Kladna Jiří Čelanský.

LHK Jestřábi Prostějov – Rytíři Kladno 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Kučera (Roupec, Duba), 48. Korím (Kubica, Belay), rozh. náj. Černý – 5. Hořava (Stach, Tenkrát), 10. Havlíček (Dragoun). Rozhodčí:Jílek – Rozlílek, Štofa. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1616.

Prostějov: Šimboch – Vosátko, Kolibár, Jedlička, Malý, Roupec, Korím – Luňák, Černý, Stejskal – Sršeň, Kajaba, Belay – Indra, Duba, Kučera – Venkrbec, Medek, Kubica – Poulíček. Trenér: Tomáš Sršeň

Kladno: Vladař – Růžička, Kania, Kehar, Látal, Chalupa, Gutwald – Eberle, Dragoun, Rudovský – Tenkrát, Stach, Hořva – Havlíček, Pitule, Melka – Redlich, Lukáč, Dalecký. Trenér: Jiří Čelanský.