„Na jednu stranu je dobré, že na derby přijde hodně lidí, na druhou jsem ale zrovna proti Šternberku moc hrát nechtěl. Znám tam spoustu lidí kolem,“ řekl Palinek.

Zároveň přiznal, že by byl nejraději, kdyby oba hanácké kluby hrály druhou ligu.

„Jak přeji Uničovu, aby se zachránil, tak přeji Šternberku postup,“ uvedl.

Blíž druhé lize jsou po prvním středečním utkání baráže šternberští hokejisté, kteří v Uničově vyhráli 3:2.

„Čekal jsem, že v úvodu nějaký gól dostaneme, protože máme herní manko, zatímco Šternberk je rozehraný z kvalifikace. Inkasovali jsme ale a na kluky spadla deka,“ přiznal.

Uničov totiž na začátku druhé třetiny prohrával již 0:3 a zdálo se, že je rozhodnuto. Domácí se vzpamatovali až v závěru, kdy dali dva góly, ale vyrovnat už nestihli.

„Dvě třetiny jsme hráli bojácně. Až v závěru to bylo podle našich představ. Doufám, že kluci přenesou zlepšený výkon do dalšího zápasu,“ věří uničovský šéf Tomáš Sršeň.

Baráž na dva zápasy? Nesmysl!

Sobotní zápas může být zároveň i posledním. V baráži totiž rozhodují jen dvě výhry.

„Nevím, jak na to přišli. Je to nesmysl,“ rozčiluje se Palinek.

„Kdo se kolem hokeje pohybuje, tak tenhle systém nemůže uznat jako regulérní. Ve dvou zápasech může kdokoliv porazit kohokoliv. V sérii na tři nebo čtyři vítězné zápasy se projeví větší kvalita kádru a trénovanost,“ upozorňuje Palinek.

Ten se na hokejovou lavičku vrátil po delší době, pokud nepočítáme letní koučování extraligových in–line hokejistů Eagles Olomouc.

„Po čtyřech letech trénuju hokej. Člověk ale do toho vletí rychle. Hodně věcí se změnilo. Druhá liga je hlavně rychlejší. Nejvíc ale zaostáváme v mládeži, kam chodím se svým synem,“ přiznává Palinek.