„Mám radost, vedeme 2:1 na zápasy a v sobotu to můžeme ukončit. Máme to ve vlastních rukou a budeme makat, abychom to zvládli,“ radoval se autor branky na 1:1.

Jak byste popsal svůj kuriózní vyrovnávací gól?
Vyskočil jsem z trestné lavice a jel jsem sám na bránu. Jeli jsme dokonce sami dva, ale já jsem si vybral, že zakončím sám. Snažil jsem se udělat blafák a Kaša (Libor Kašík, pozn. red.) se ani nepohnul. Nějak se mu to od betonu odrazilo a vletělo to do brány. Jsem strašně rád, že to tam spadlo, protože jsem na to čekal už opravdu strašně dlouho.

Měl jste dopředu promyšleno, že budete chtít zkusit blafák?
Já jsem hlavně chtěl dojet s pukem k bráně. Jak jsem to nabral na modré čáře, tak puk chytil opačnou rotaci a cítil jsem, že nemám úplnou pohodu v rukách. Snažil jsem se to hlavně nějak zakončit.

Před vaším návratem na led jste při dvojnásobné přesilovce Zlína na trestné lavici hodně trnul?
Rozhodně jsem trnul. K těm vyloučením se ale nebudu nijak vyjadřovat.

Žádný z týmů soupeře nijak zvlášť nepřehrává a rozhodují maličkosti. Co ještě můžete zlepšit do sobotního duelu?
Oba týmy máme takový bojovný styl hokeje a ty zápasy jsou těžké. Musíme se zmobilizovat, dát se do kupy, zase do toho vletět na sto deset procent a urvat to za každou cenu.

Ve Zlíně jste v loňské sezoně působil. Proběhly nějaké hecovačky před startem série?
Napsal jsem si před sérií s klukama pár vět, ale teď už se soustředím sám na sebe a na výkon týmu, abych tomu co nejvíc pomohl.

Stejně jako v minulém zápase se na ledě strhlo několik šarvátek. Je to pořád v rámci mezí fair-play?
Pár menších šarvátek bylo. Jak jsem šel na trestnou, tak to bylo poté, co soupeř sekl do Braňa (brankáře Konráda, pozn. red.). To si nemůžeme nechat líbit, musel dostat céres.

Zlín proti Olomouci - třetí zápas předkola play-off
Mora otočila bitvu ve Zlíně a má čtvrtfinálový mečbol

Pověrčivý střelec Holec rozhodl

Už podruhé v sérii dokázal skórovat, zápas ve Zlíně navíc rozhodl vítězným gólem.

„Hermoš (Jakub Herman, pozn. red.) mi to posunul zpoza brány a já jsem viděl padajícího obránce, proto jsem nestřílel na lapačku jako obvykle. Poslal jsem to na vyrážečku. Asi to byl osud a mělo to tak být,“ popsal Miroslav Holec přesilovkovou trefu.

Oproti základní části si už na střeleckou smůlu stěžovat nemůže.

„Kdyby se počítaly spálené šance, tak jsem z našeho týmu vyhrál,“ ohlížel se pověrčivý hokejista. To potvrdil i trenér. „Pro něj je to důležitý gól, psychicky se zvedne. Hokejky dává na záchod a bůhví kde jinde,“ pousmál se Zdeněk Venera.