Pro Hanáky šlo o třetí prohru za sebou a o osmou z posledních devíti zápasů.

„Porážka 1:5 hovoří za vše, Liberec byl celý zápas lepší,“ řekl upřímně jeden z olomouckých trenérů Jan Tomajko.

Už tak oslabenou Olomouc navíc nepřestávají kosit zranění – oproti úternímu utkání v Brně vypadli z její sestavy obránce Škůrek a útočník Laš. V nekompletních čtyřech útocích se pak v pohodě hrajícím Bílým Tygrům vzdorovalo těžce.

„Hosté přijeli bez tří klíčových hráčů, ale stejně byli tvrdí, organizovaní a nepříjemní,“ smekl před Olomoucí domácí trenér Filip Pešán.

„Nemyslím si, že bychom byli po celou dobu lepší, odehrál se vyrovnaný zápas,“ dodal kouč, který vloni vedl kromě Liberce i reprezentační dvacítku.

Zdeněk Moták
Máme pokoru, ale nikoho se nebojíme, burcuje Moták

DVA GÓLY BĚHEM 48 VTEŘIN

Hodnocení trenéra Bílých Tygrů bylo z pohledu Kohoutů docela mírné. S jeho smečkou totiž dokázali udržet krok jen do 17. minuty.

Brankář Lukáš, jemuž při absenci nemocného Konráda kryl záda junior Hasala, dělal, co mohl, z velké porce 17 střel ale v první třetině dvakrát inkasoval. To určilo další ráz duelu.

„Následně jsme neměli na to zápas zvrátit,“ procedil hořce Tomajko.

Poprvé překonal Lukáše Krenželok, když se pak po dalších 48 vteřinách trefil také Hudáček, odcházeli olomoučtí hokejisté do šaten za dvougólové ztráty.

„V první části jsme hráli hrozně moc oslabení, Liberec se dostal do hry a naše sebedůvěra šla dolů, protože jsme neměli kotouč na hokejkách. Pak přišly dva inkasované góly v jedné minutě,“ vracel se Tomajko k úvodním dvaceti minutám, v nichž Hanáci strávili hned osm minut na trestné lavici.

Oslabení ale Mora zpočátku zvládala víc než dobře.

„Nepomohly nám přesilové hry, které spíš rozbily tempo. Se smíchem ale musím přiznat, že nakonec rozhodly zápas, protože jsme v nich dali dva góly,“ uvedl Pešán.

Branislav Konrád
Mora je načas bez Konráda, opory Irgl a Vyrůbalík vyhlížejí návrat

NEPOKRYTÉ DORÁŽKY

Převaha domácího celku byla znát i po první přestávce. Olomoučtí si nepočínali dobře jak před brankou soupeře, tak ani před tou svoji.

Gólové dorážky Ševce a Birnera, kteří měli čas dokončit své akce, navýšily liberecký náskok. Stav 4:0 pro domácí reálně dokresloval dění na ledě.

Šikovné nahození Galvase, které díky husté cloně před Willem zaplavalo až do šibenice liberecké branky, sice dalo Hanákům malou naději do zbývajících 13 minut třetí části, ale Liberečtí už další radost hostujícímu celku neumožnili.

A poslední slovo nakonec zásluhou hezké kombinace z poslední minuty zápasu, kterou zakončil obránce Šmíd, měli také oni.

Filip Pešán přesto našel na hře svého mužstva, které se šestou výhrou v řadě dostalo zpět do čela tabulky, hodně chyb.

„Příště se musíme prezentovat daleko lepší hrou. Sice jsme hráli bojovně, ale měli jsme také štěstí,“ dodal 41letý trenér.

Slova Jana Tomajka byla podobná, jemu se však klady musely hledat ještě daleko hůř.

„Dali jsme alespoň gól, což je jedna pozitivní věc, každopádně doufám, že náš výkon nebude mít následky do příštího střetnutí,“ uvedl.

To je na programu v neděli. Od 17 hodin hostí aktuálně osmá Mora plzeňské Indiány, kteří jsou o dvě místa a tři body před ní.

Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. L. Krenželok (J. Vlach, Ordoš), 18. L. Hudáček (Birner), 30. Ševc (T. Hanousek, L. Hudáček), 36. Birner (M. Kvapil), 60. Šmíd (P. Jelínek) – 47. J. Galvas (Ostřížek). Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Diváci: 5 575.
Liberec: Will – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc  – Valský, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok – M. Zachar, Redenbach, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Augusta.
Olomouc: Lukáš – Staněk, Jaroměřský, J. Galvas, Ondrušek, Švrček, Rutar – Jergl, J. Knotek, Ostřížek – Handl, Strapáč, Burian – V. Tomeček, Kolouch, Holec – Mráz, Skladaný. Trenéři: Tomajko a Moták.