V domácím dresu se poprvé objevila posila z Kladna útočník Eberle a od druhé třetiny naskočil premiérově v dresu s velkým M na prsou také ruský útočník Kňazev.

Hosté přijeli se dvěma gólmany a pouhými patnácti hráči do pole. Přesto byli hokejovější a vyhráli zaslouženě.

V první třetině si Hanáci vytvářeli šance mnohem jednodušeji.V té asi největší minul branku Kindl. Na druhé straně po chybě v rozehrávce najížděli dva na jednoho Třetina s Ondřejem, ale prvně jmenovaný nepřihrál ideálně a na Ondřejově střele si pochutnal gólman Halász.

Hosté se nakonec dočkali pouhých dvanáct vteřin před první sirénou. Při vyloučení Moravce vypálil z kruhu Houdek a Herman jeho střelu tečoval přesně pod horní tyčku Halmošiho klece.

Druhé dějství zahájily velké příležitosti Šachla na domácí a Knotka na hostující straně, ale oba gólmani svůj tým podrželi.

Jihočeši propásli obrovskou možnost vyrovnat v polovině zápasu, kdy hráli hodně dlouhou dvojnásobnou přesilovku pět na tři. Před Halászem sice doslova hořel led, ale olomoucký gólman odolal.

Postupem času družince hostí logicky začínaly docházet síly a domácí měli navrch.

Koncovka je však velkým problémem týmu Jaroslava Jágra. Rovné tři minuty před druhým klaksonem však Hanáci uhodili podruhé.

Řípa vydoloval kotouč u mantinelu, předložil ho ideálně Houdkovi, jenž neměl problém rozvlnit síťku.

To byla voda na olomoucký mlýn. Hosté kontrolovali hru, a když ve 46. minutě Selingr přesnou střelou vymetl horní růžek Halmošiho klece, bylo definitivně rozhodnuto.

Olomoucký Řípa pak ještě nastřelil tyč a naprostý domácí zmar završil čtvrtým gólem Vodný dokonce ve vlastním oslabení…

HC Motor České Budějovice – HC Olomouc 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 20. Herman (Houdek, Řípa), 37. Houdek (Řípa), 46. Selingr (Kucharczyk), 52. Vodný. Vyloučení 6:6, využití 0:1, v oslabení 0:1. Rozhodčí: Petružálek – Černý, Vavruška. Diváci: 4021.

Motor: Halmoši – Kotaška, Kříž, Chmelíř, Pavlíček, Prokop, Moravec – Kotalík, Rob, Skuhravý – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Ferebauer, Třeteina, Eberle – Bárta, Přibyl, Šperger – od 26. navíc Kňazev. Trenéři Jágr a Bělohlav.

HC Olomouc: Halász – Houdek, Ondrušek, Jaroměřský, Janáček, Staněk – Pekr, Řípa, Herman – Kucharczyk, Kindl, Selingr – Rác, Knotek, Vodný – Diviš. Trenéři: Dopita a Fiala.