Právě tito dva hokejisté patřili v baráži o extraligu mezi nejvíce bodující Kohouty a významně se podepsali pod slavným postupem.

„Řadím to k vrcholům mojí kariéry," řekl po posledním utkání sezony pětatřicetiletý útočník Pavel Selingr.

Rodák z Opavy extraligu hrál snad ve všech moravských klubech. Od následující sezony si ji podle všeho vyzkouší i v dresu Olomouce.

Titul byl fajn, ale postup je těžší

Jeho parťák z prvního útoku Radim Kucharczyk zase dobře pamatuje oslavy extraligového titulu se Vsetínem.

To, co se mu letos povedlo v Olomouci, však zmiňovaný úspěch minimálně vyrovnalo.

„Titul byl opravdu fajn, ale myslím, že postoupit je ještě těžší," prohlásil čtyřiatřicetiletý bývalý reprezentant.

Právě hráč s číslem 97 na zádech pomohl dvěma góly v rozhodujícím zápase s Mladou Boleslaví, který Kohouti vyhráli 5:4 po prodloužení.

„Byly to velké nervy. Extraligu jsem už hrál x let a teď jsem ten postup moc chtěl," přiznal Radim Kucharczyk.

„Je to nová výzva, ale že bych z toho byl nějak paf, to zas ne. Jsem hlavně rád za kluky a za fanoušky."

Pohled do klubové tabulky kanadských bodů hovoří jasně.

V baráži kralovala první formace ve složení: centr David Ostřížek, který přišel na Hanou vypomáhat z Třince, (12 bodů) a křídelníci Kucharczyk (9) se Selingrem (8).

Pavel SelingrRadim Kucharczyk

Pavel Selingr (vlevo) a Radim Kucharczyk

Byli jsme víc týmoví

I když právě dva zmiňovaní útočníci nedávají emoce mimo ledovou plochu tolik najevo, úspěch je pochopitelně hodně hřeje.

„Postoupilo se po sedmnácti letech a nikdo to vlastně ani nečekal," pousmál se Pavel Selingr při pomyšlení, že „bezejmenný" tým Kohoutů vyřadil z extraligy celky Chomutova a Kladna.

„Někteří kluci tady hrají první ligu teprve pár sezon. Ale za tři roky, co jsem tady, jsme hráli pořád nahoře. Loni jsme si baráž vyzkoušeli a letos se nám to povedlo," vyprávěl Selingr.

Klíčem k olomouckému úspěchu byl především týmový výkon, na tom se oba zkušení útočníci shodují.

„Bylo důležité, že jsme neměli několik špatných zápasů po sobě. Ty dva týmy, které se zachraňovaly, to potkalo a to asi rozhodlo. Nabraly ztrátu, kterou už nedohnaly," konstatoval Radim Kucharczyk.

„Měli jsme štěstí, že to Kladnu a Chomutovu letos v extralize moc nešlo, takže do baráže nešly v dobrém rozpoložení. My jsme dokázali vyhrát v Chomutově i v Boleslavi, doma jsme ani jednou neprohráli za tři body, takže jsme postoupili zaslouženě," pokračoval Pavel Selingr.

„Hlavně se mi zdálo, že jsme víc týmoví. My s Boleslaví jsme na tom podle mého byli v tomhle ohledu lépe než Chomutov a Kladno," ještě vypíchl Radim Kucharczyk.

Pár lidí odejde, nic radikálního

Olomoučtí hokejisté ukončili sezonu stejně jako loni prakticky nejpozději, jak se jen dalo. Času na odpočinek mají před startem letní extraligové přípravy málo.

„Bude to dřina. Musíme se na to dobře připravit a nijak to nepodcenit. Čeká nás hodně těžká sezona," má jasno Pavel Selingr, který stejně jako většina hráčů předpokládá, že výrazné změny v olomouckém kádru nenastanou.

„Pár lidí třeba odejde a pár přijde, ale myslím, že nic radikálního se dít nebude."

Doplnit tým však bude potřeba.

„Asi to chce, aby přišli dva tři hráči do obrany. My asi extraligu budeme hrát jako tu baráž – bojovat jako tým a uvidíme, co to přinese," uvažoval Radim Kucharczyk.

Plán na nejbližší dny a týdny zní jasně. „Hlavně odpočinek a dát se zdravotně do pořádku. A za měsíc na to jdeme znovu," těšil se na novou výzvu Pavel Selingr.