„Musíme se nějak vzchopit. Je to na nás starších hráčích, abychom to dali trochu do kupy," říkal po porážce 1:3 od Mladé Boleslavi olomoucký obránce Jiří Ondrušek.

Sedmadvacetiletý bek přiznává, že naděje Kohoutů na vysněný postup do extraligy jsou zřejmě definitivně pryč.

„Kdybychom teď říkali, že postoupíme, tak bychom byli za blázny," krčil rameny Ondrušek.

Jiří OndrušekProti Boleslavi jste odehráli hodně nepodařený zápas. Kde hledat příčiny?
Příčiny bych hledal v našich neproměněných šancích, které nás srážejí do kolen. My se na každý gól strašně nadřeme, neproměňujeme vyložené šance, kdežto soupeř, dá se říct, dvakrát vystřelil od modré, my jsme si to tam navíc jednou sami kopli bruslí a skončilo to 3:1. My můžeme přečíslovat, střílet jak chceme, ale nedáváme góly a v tom bych viděl největší chybu.

Minule jste Mladou Boleslav doma porazili s přehledem 3:0. Co se za těch čtrnáct dní změnilo?
Já myslím, že se trápíme v koncovce. Góly nám nepadají a čím míň nám to jde, tím víc vymýšlíme. Místo toho, abychom to zjednodušili, tak vymýšlíme, snažíme se to dávat do prázdné. Jsme v křeči, nejde nám to a neznáme cestu ven.

U dvou inkasovaných gólů od modré čáry chybělo trochu štěstí?
Štěstí nám teď trošku chybí, na druhou stranu oni u toho druhého gólu dobře stáli v brankovišti a náš gólman toho moc neviděl. Třetí inkasovaný gól, který jsme dostali z ničeho, nás ale zlomil.

Už vyprchala ta euforie, která vás hnala v úvodu baráže?
Dá se říct, že v první polovině bylo všechno vyrovnané. Tam rozhodovaly detaily a byli jsme v euforii. Teď už možná trochu přišla i únava. Chybí ale sebevědomí a euforie, díky kterým bychom to vybojovali. Nedaří se, takže se všechno kupí dohromady. Já ale věřím, že ještě zabojujeme a trochu to aspoň ještě zkomplikujeme Chomutovu a nebudeme tam jenom do počtu.

Jsou šance na postup do extraligy už pryč?
Asi jo, kdybychom teď říkali, že postoupíme, tak bychom byli za blázny. Teď spíš hrajeme o čest. Každý máme na zádech jmenovky, takže hrajeme za svoji čest, za svoje jméno. A taky hlavně za klub a pro fanoušky.

Jaká je momentálně atmosféra v kabině?
Dobrá samozřejmě není. Musíme se nějak vzchopit. Je to na nás starších hráčích, abychom to dali trochu do kupy. V pátek do toho musíme dát všechno.

Diváci už nechodí v takovém počtu jako na ty minulé zápasy. Mrzí vás to?
Mrzet to mrzí, ale na druhou stranu si za to můžeme sami. Když dostaneme v Liberci 6:0, a navíc po takovém výkonu, tak nemůžeme čekat, že přijde plný dům.