„Dostal jsem loktem do obličeje, do zubů. Neříkám, že to udělal schválně, ale dostal jsem ji. Někdy se to v zápalu boje stává,“ popisoval Jágr střet s obráncem Mory.

„Byl to souboj na hraně faulu,“ přiznal Ondrušek, který zároveň chápal rozhořčené olomoucké fanoušky.

Jirko, zlobil se na vás Jágr oprávněně?
Prohrávali jsme o dva góly těsně před koncem, to už se hraje na riziko, tak se mu to nelíbilo. Byl to ale běžný zákrok, nebylo to něco extra.

Jak moc byl Jágr, který nakonec přece jen nastoupil, pro tým Rytířů důležitý?
On si to svoje odehraje. Je velký, silný, ten zadek si tam pořád strčí a nám se pak těžko dostává na puk… Na puku je silný pořád.

Cítili jste výrazně jeho účast na ledě?
Jeho přítomnost jsme nijak zvlášť necítili. Byli jsme rádi, že díky němu se vyprodal stadion, za to je rád každý tým. Ale herně to na nás nemělo nějaký vliv.

Rozhodla první třetina, kterou jste prohráli 0:2?
Je to pravda, říkali jsme si to v šatně, že jsme si to prohráli první třetinou. Nabídli jsme jim dvě šance a oni dali dva góly. Nám se doma hraje těžko, možná až moc chceme, dostáváme laciné první góly. Pak se nám špatně odrážejí puky, nejdou nám nohy, odejde hlava. Doma se teď trápíme.

Proč se nedostavil tlak ani ve zbytku zápasu?
Tlak jsme chtěli mít už od začátku, ale dostali jsme rychlý gól a pak se těžko hraje. Kladno přijelo s tím, že si počká na šanci. To přesně udělali, dali góly a to jim stačilo.

Šancí jste měli dost, vstřelili jste ale jediný gól a navíc až v závěru. Je největším problémem nízká produktivita?
Nedáváme góly od začátku sezony. Máme nejméně vstřelených branek ze všech týmů ligy a výsledek je, že jsme v tabulce tam, kde jsme.

Štve vás, že po domácích zápasech musíte poslouchat naštvané skandování kotle „bojujte za Moru“?
Je to pro nás těžké. Na druhou stranu si to zasloužíme. Víme, že hrajeme špatně a fanoušci asi nemají jinou možnost, než nám nadávat. Těžko říct. Teď se doma trápíme sami se sebou.

Bylo vyprodáno, kulisa ale nebyla obzvlášť bouřlivá. Nezdálo se vám?
My k bouřlivé atmosféře musíme přispět výkonem. Kdybychom si vytvořili tlak, více stříleli, chodili víc do soubojů, tak se fanoušci přidají. Nemůžeme čekat, že fanoušci nás poženou a my se budeme klouzat. Hra je svázaná s atmosférou a my jsme si to dneska nezasloužili.