Olomoucká Mora přišla v neděli o vítěznou sérii a kvůli porážce v Jihlavě „spadla“ do předkola play-off. Vítězství na Vysočině by přitom Kohoutům zajistilo přímý postup do čtvrtfinále.

close David Škůrek info Zdroj: Deník / Stanislav Heloňa zoom_in „Mrzí nás to, ale už jsme to hodili za hlavu. Po zápase jsme se už chystali na Zlín. Dál se v tom nepatláme a budeme chtít postoupit,“ hlásí obránce David Škůrek (na snímku vpravo).

Šestou příčku nakonec i přes domácí porážku urvaly Pardubice.

„Odrazily tři týmy, které je mohly přeskočit, a podařilo se jim to, aniž by získaly nějaký bod. Je to neskutečné, že to zvládly bez bodu,“ pobaveně kroutil hlavou Škůrek.

Teď už se ale hokejisté z Hané soustředí jen na sérii se Zlínem, kterou otevřou dvěma domácími zápasy.

Program předkola
6. 3. (dnes): HC Olomouc - Aukro Berani Zlín (17.20)
7. 3. (středa): HC Olomouc - Aukro Berani Zlín (18.00)
9. 3. (pátek) Aukro Berani Zlín - HC Olomouc (17.30)
10. 3. (sobota) Aukro Berani Zlín - HC Olomouc (15.30)
12. 3. (pondělí) HC Olomouc - Aukro Berani Zlín (18.00)
*série se hraje na tři vítězné zápasy

Fanoušci jsou šestým hráčem

„Je to hrozně důležité. Budeme do toho chtít vletět a potvrdit výhodu domácího prostředí,“ plánuje Škůrek.

„Oba týmy měly jeden den volna a my máme výhodu, že hrajeme doma. Fanoušci budou náš šestý hráč a poženou nás dopředu.“

Od bitev s Berany očekává velikou řežbu.

„Jsme na to zvyklí a teď se to ještě vystupňuje o dalších sto procent. Bude se hodně bruslit a dohrávat každý souboj. Žádné vyhýbání se obloukem, bude to fakt řežba. Půjde o všechno a nikdo nebude chtít dát nic zadarmo. Bude to oba týmy hodně bolet,“ má jasno téměř dvoumetrový bek, který poslední souboj ve Zlíně nedohrál.

Tvrdě, ale čistě

Škůrek po ostrém ataku Pavla Kubiše, který vyfasoval od disciplinární komise dodatečný trest, skončil s podezřením na otřes mozku v nemocnici.

„Já už to neřeším, už je to za mnou. Uvidíme, co vyplyne ze hry. Rozhodně ale nechceme udělat nějaký zbytečný faul, protože může přijít nějaký trest, a to by bylo určitě velké oslabení. Budeme chtít hrát tvrdě, ale čistě,“ má jasno Škůrek.

Čtyřiadvacetiletý obránce ocenil, že se mu Kubiš za svůj nešetrný zákrok omluvil.

„Určitě si toho cením, protože ne každý se k tomu nějak postaví. Někdo prostě dělá, že se nic nestalo. Je to za námi a hlavní je, že mi nic z dlouhodobého hlediska není a že jsem se z toho během tří týdnů nějak dostal a je to v pohodě,“ konstatoval Škůrek.

Oba moravští rivalové se v sezoně mohou spoléhat na skvělé výkony brankářských jedniček – Branislava Konráda a Libora Kašíka.

Právě maskovaní muži by podle Škůrka mohli převážit misky vah na jednu stranu.

„Bude to i série gólmanů. Doufám, že Braňo Kašíka porazí,“ doufá Škůrek.