Omlazený tým Mory se vydal k poslednímu utkání dlouhodobé části soutěže na led zachraňujícího se Chomutova a přišel o svoji vítěznou sérii, která čítala sedm zápasů.

Na sever Čech s týmem Kohoutů neodcestovaly opory Irgl, Ostřížek, Jergl nebo Ondrušek a i prohru 3:5 nepodal hanácký celek špatný výkon.

„Bylo to vyrovnané. Dostali jsme se do vedení, ale Chomutov nám ve druhé třetině odskočil. Zkorigovali jsme na 3:2 a poté jsme v oslabení měli dvě obrovské šance. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku. Pak jsme inkasovali čtvrtý gól,“ shrnul trenér Mory Jan Tomajko.

Trenérské duo Moták – Tomajko mohl těšit zejména návrat po zranění brankáře Branislava Konráda a taky bodové příspěvky mladíků.

Ve druhé třetině si po spolupráci Matúš Hlaváč – Michal Matiaško připsal druhý jmenovaný svoji premiérovou extraligovou trefu kariéry.

Mora jede!
Nízkonákladovka Mora prosvištěla do play-off. Kde přistane?

DO TŘETICE PLZEŇ

Hokejový tým z Hané se z šesté pozice posunout výš ani nemohl a čekal, zda na třetím místě tabulky vydrží tým Plzně, což se stalo.

Potřetí za poslední čtyři sezony tak dojde na čtvrtfinálovou sérii mezi Kohouty a Indiány. Úvodní buly bude vhozeno v pondělí 18. března na západě Čech.

Roman Rác ve vsetínském dresu
Kluci z Olomouce se semkli v pravou chvíli, říká vsetínský Rác

Piráti Chomutov – HC Olomouc 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 23. Jank (Flemming, J. Stránský), 35. V. Růžička ml. (Klhůfek, Blaha), 37. V. Růžička ml. (Klhůfek, L. Kovář), 52. Knot (V. Růžička ml., J. Stránský), 56. Knot (Sklenář, J. Stránský) – 11. J. Káňa (Kolouch, Mráz), 38. Matiaško (Hlaváč), 57. Holec (Skladaný). Rozhodčí: Horák, Obadal – J. Ondráček, Ganger. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 3142.

Chomutov: Peters – Flemming, Jank, Knot, L. Kovář, Blaha, Dietz, Valach – T. Svoboda, V. Růžička, Tomica – Duda, Raška I, Sklenář – J. Havel, Chlouba, Chrpa – J. Stránský, Vantuch, A. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Martínek a Šťastný.

Olomouc: Konrád – L. Rutar, Vyrůbalík, Dujsík, Švrček, Škůrek, Hlaváč, A. Rutar – Mráz, Kolouch, J. Káňa – V. Tomeček, Strapáč, Burian – Holec, Skladaný, Laš – Podlaha, Handl, Matiaško. Trenéři: Moták a Tomajko.