Hlavní událostí léta byl návrat Dopity z Komety Brno.

„Jsem spokojen, že jsem doma. Je to pohodlnější, že nemusím nikam dojíždět. V kádru je spousta kluků s extraligovými ambicemi. Nepovažuju to za posun zpátky. Je to pro mě výzva. Chceme hrát moderní hokej a přitáhnout víc diváků,“ okomentoval Dopita svůj návrat.

Příchod velezkušeného útočníka uvítal trenér Petr Fiala.

„Jirka ale v týmu není jen kvůli tomu, aby byl v bodování nahoře. Důležité je, že i tak zkušený hráč na sobě neustále pracuje a je nejlepším příkladem pro mladé,“ vyzdvihl Fiala.

Po loňské neúspěšné sezoně se Kohouti rozloučili s řadou zkušených hráčů, které nahradili mladíci. S tím souvisí i změna herního stylu.

„S kádrem jsme spokojeni. Přišli zkušení i mladí hráči, kteří prokazují, že mají budoucnost. Chceme hrát jiný hokej, který by týmu měl pasovat. Chceme být víc agresivnější a být ryhlejší,“ přeje si Fiala.

Zdá se, že se změna vyplatila. V přípravě tým osmkrát vyhrál a čtyřikrát odešel poražen.

„Nechceme to přeceňovat ani podceňovat. S prvoligovými soupeři jsme hráli vyrovnaná utkání, většinou jsme vyhráli. Mrzí nás zranění Janáčka, který si zlomil čelist, takže ještě na měsíc je mimo hru. Ale jinak musím říct, že jsme byli s přístupem hráčů spokojeni. Věříme, že se to promítne i v soutěži,“ poznamenal Fiala.

Prvořadým cílem týmu je postoupit do play off.

„A pak se pokusit umístit co nejvýš,“ uvedl generální manažer Erik Fürst.

Vedení klubu věří, že atraktivnější hra i návrat Dopity přiláká na olomoucký stadion více fanoušků.

„Doufám, že návštěvnost bude větší,“ dodal Fürst.

Soupiska HC Olomouc pro sezonu 2011/12

Brankáři
Oldřich Kašík
Štefan Žigárdy

Obránci
Jakub Bartoň
Oldřich Horák
Martin Janáček
Ondrej Kotvan
Alexandr Lhotský
Jan Mikel
Michal Nedbálek
Jiří Ondrušek
Robin Staněk

Útočníci
Matěj Blinka
Jiří Dopita
Radim Haas
Petr Haluza
Oldřich Heža
Petr Kolouch
Lukáš Kucsera
Radim Kucharczyk
Jakub Lehečka
Rostislav Marosz
Milan Ministr
Matěj Pekr
Michal Pšurný
Roman Rác
Jiří Řípa
Pavel Selingr
Jakub Šlahař
Michal Vodný
Tomáš Zbořil

Odešli: Sedlář a Černý (Prostějov), Vyrůbalík (Skalica), Koma (Havlíčkův Brod), Brančík (Přerov), Polodna (Havlíčkův Brod), Domin (Jihlava), Meidl (Zvolen), Chomič (Třinec).

Přišli: Dopita (Kometa Brno), Rác, Haas, Lehečka a Heža (juniorka), Blinka, Kašík, Horák, Pšurný, Šlahař, Kotvan a Vodný (Zlín), Marosz (Třinec), Selingr (Chomutov), Kolouch a Kucsera (Vítkovice).