Kohouti se před odvetou na západu Čech nevzdávají a favoritovi chtějí ještě co nejvíc vzdorovat.

„Chtěli bychom finále otočit. Do Karlových Varů nemůžeme jet s tím, že nechceme uspět. Musíme navázat na výkon ze Zlína, hrát zodpovědně a dát do toho všechno. Jedině tak můžeme vyhrát," uvědomuje si olomoucký trenér Martin Brix.

V úvodní třetině prvního finálového utkání přitom Kohouti s favoritem dokázali držet krok, když po patnácti minutách prohrávali 1:2.

Zlomový moment přišel ve druhé části, v níž olomoučtí hráči čtyřikrát inkasovali.

„To je naše klasika. Dostaneme gól, něco se v nás zlomí a dostaneme dalších x branek. S tím máme problém celou sezonu," posteskl si Brix.

Hostující Žraloci tak naplnili roli favorita.

„Ukázala se síla soupeře, který je úplně někde jinde. Pokud nebudeme dodržovat taktické pokyny a nedáme do toho srdíčko, tak nemáme šanci na úspěch," uvědomuje si Brix.

Olomoucký tým ve finále nemá co ztratit. Již postup přes Zlín byl velkým překvapením.

„To, že hrajeme finále, je pro nás senzace. Za celou loňskou sezonu jsme získali tři body a letos jsme si dali za cíl jedenáct bodů. Nakonec jsme měli o něco víc a stačilo to na play off. Díky zodpovědné hře a maximálnímu nasazení se nám podařilo vyřadit Zlín," připomněl Brix nečekaný semifinálový úspěch.

Finálová série hraná na dva vítězné zápasy pokračuje v Karlových Varech 15. února.

SOHO OLOMOUČTÍ KOHOUTI – SKV SHARKS KARLOVY VARY 2:7 (1:2, 0:5, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Hering, 37. Hering (Gergely) – 4. Berger (Geier M.), 10. Geier M. (Nejedlý, Forgo), 20. Geier M. (Berger, Hrbek), 24. Forgo (Berger, Hrbek), 24. Berger (Hrbek), 25. Berger (Geier M.), 30. Geier M.

Olomouc: Hulín – Veselý K., Gergely, Geier L., Stodola, Bejvl, Pabst – Veselý J., Prášil, Černoch Mi., Novák, Brix, Rozkopal, Hering, Tichý.

Karlovy Vary: Mach – Berger, Hrbek, Nejedlý – Wágner, Geier M., Forgo, Linkák, Kovařík, Janko.