„Máme velkou radost. Už dvakrát jsme na titul málem dosáhli, ale nepodařilo se to. Tentokrát jsme nic nepodcenili, družstvo jsme posílili o amerického útočníka. Góly sice začal dávat za rozhodnutého stavu, ale psychicky nám pomohl," pochvaloval si vedoucí družstva Stanislav Cik.

Olomoucký tým přitom s oběma soupeři v základní části prohrál. Na finálovém turnaji ale bylo všechno jinak.

„Celou sezonu jsme směřovali k titulu. Věděli jsme, že pokud budeme mít dvě čtyřky v takovém složení, tak by se to moho podařit. Až takový rozdíl jsem ale nečekal," přiznal olomoucký trenér Martin Palinek, že ho překvapily vysoké výhry na finálovém turnaji.

„Hráli jsme na dvě lajny a obě byly světové. To se ještě nikdy na finálovém turnaji nestalo, aby někdo takhle soupeře přejel," přidal se Stanislav Cik.

Před turnajem se přitom olomoucký kouč dozvěděl nominaci na mistrovství světa, což ho dost rozhodilo.

„Jenom jsem kroutil hlavou. Od nás se do nominace dostal jen Jakub Cik a Michal Šimo. Nechtěl jsem, aby se o tom kluci dozvěděli," řekl Martin Palinek.

Sám by do repezentace nominoval celou olomouckou sestavu. „Vzhledem k výsledkům na finálovém turnaji mohl jet celý tým. Do reprezentace patří Lukáš Cik a Fiedler. Jet by měl i Čuřík. Na finálovém turnaji byl navíc zdaleka nejlepším gólmanem Sedlář," argumentoval trenér Martin Palinek.