Jako tradičně na první trénink hráči Mory dorazili na umělou trávu v areálu Sigmy. Po rozcvičení následoval fotbal. V něm družstvo starších zcela smetlo mladé 10:2.

Kdo chyběl?

Na úvod přípravy chybělo několik zkušených hráčů.

„Saša Lhotský má ještě berle a začne tak za tři čtyři týdny. Milan Ministr s Tomášem Zbořilem mají trochu jinou přípravu, protože nemohou běhat. Jezdí tak hlavně na kole. Radim Kucharczyk má problémy se žebrem a přijde až přístí pondělí," okomentoval stav zraněných trenér Jan Tomajko.

Po sezoně musel na operaci s ramenem i Jiří Dopita a zatím není zcela jasné, jestli bude pokračovat ve své hráčské kariéře. „Jirka minimálně měsíc ještě trénovat nebude," poznamenal Tomajko.

Na předběžné soupisce chybí loňský kapitán obránce Jan Mikel, kterého v uplynulé sezoně pronásledovala zranění. „To je otázka delší doby, jestli bude pokračovat. Zatím to tak nevypadá," přiznal Tomajko.

Kdo přijde?

Do olomouckého týmu se vrátil útočník Radek Meidl, kterému nevyšlo angažmá v extraligovém Zvolenu. „Je to stále náš hráč. Uvidíme, jak bude vypadat. Šanci prosadit se má každý," upozornil Tomajko, že někdejší juniorský reprezentant nemá místo v týmu jisté.

V loňské sezoně se Kohoutům vyplatila spolupráce s extraligovými týmy Vítkovic a Zlína. Hanáci by v tom chtěli i nadále pokračovat. „Bude záležet na dalších jednáních. Doufáme, že to bude pokračovat," věří olomoucký trenér.

Olomoucký kádr by se měl ještě doplnit. Trenér Tomajko ale odmítl být konkrétní. „Uvidíme, kdo ještě přijde. Nechci to nijak konkretizovat," do­dal.

Tým má před sebou devítitýdenní přípravu zaměřenou na nabírání fyzičky.

„Před rokem jsme trénovali trochu jinak a teď se toho chceme držet. Samozřejmě musíme tréninky pozměnit, aby to nebylo fádní. Žádné velké změny ale nebudou," poznamenal Tomajko.

Na soustředění na horách tentokrát tým zamíří až v závěru přípravy. „Pojedeme až předposlední týden v červnu, kdy už bude teplo. Pro hráče to bude lepší, protože v zimě se na kole po horách špatně jezdí," vysvětloval Tomajko.

Předběžný kádr HC Olomouc

Brankáři: Jan Lukáš, Štefan Žigárdy.

Obránci: Jakub Bartoň, Martin Janáček, Alexandr Lhotský, Michal Nedbálek, Jiří Ondrušek, Jakub Schejbal, Robin Staněk, David Škůrek.

Útočníci: Matěj Blinka, Jakub Herman, Oldřich Heža, Radim Kucharczyk, Jakub Lehečka, Patrik Machala, Radek Meidl, Milan Ministr, Matěj Pekr, Roman Rác, Jiří Řípa, Pavel Selingr, Michal Vodný, Tomáš Zbořil.