Kohouti se při trestných stříleních trápí celou letošní sezonu. Olomoučtí hokejisté tuto výhodu nedokážou zužitkovat.

„Nemyslím si, že by se jednalo o naši slabinu. V zápase máme spoustu šancí a to, že nevyjde trestné střílení, se může stát. Naštěstí máme jiné hráče, kteří gól dají a podrží mužstvo," říká útočník Lukáš Kucsera, který v této sezoně už neproměnil dvě trestná střílení.

Nabízí se otázka, jestli se na nájezdy víc zaměřit při trénincích.

„Je to rozdíl jet nájezd v tréninku a v zápase. Při utkání je tlak na hráče úplně jiný," uvědomuje si olomoucký trenér Jan Tomajko.

Hráči se tak především musejí dostat do potřebné pohody.

„Je to především o hlavách. Je pravda, že neproměňujeme trestná střílení, ale věříme tomu, že se to do konce sezony zlepší," poznamenal trenér Tomajko.

Mora se však může spolehnout na vynikající gólmany. Při zranění Libora Kašíka se v olomoucké brance usadil Tomáš Halász, který vévodí prvoligovým statistikám. Mladý slovenský brankář se může pochlubit úspěšností zákroků 94,15 procenta a brankovým průměrem 1,9 gólu na zápas.

V posledních kolech se již na lavičce začal objevovat Kašík.

„Libor se po zranění v Šumperku ještě do toho musí dostat," řekl Tomajko.

V další části sezony trenéři počítají s rovnoměrným zatížením obou gólmanů.

„Měli by být zapřaženi oba. Určitě se budou střídat," dodal Tomajko.

Po středeční výhře 4:2 nad Pískem čeká olomoucké hokejisty zápas na ledě předposledního Berouna.

„Stejně jako Písek má Beroun v týmu spoustu mladých kluků, kteří dobře bruslí. Hlavně nesmíme nic podcenit a přivézt body," plánuje útočník Kucsera.

Kohouti drží čtyřzápasovou vítěznou sérii, kterou se budou snažit prodloužit na ledě Medvědů. Těm se na domácím stadionu příliš nedaří, když z jedenácti zápasů v normální hrací době vyhráli pouze v jednom případě.

Beroun se v loňské sezoně zachraňoval v baráži a sestupové starosti má i nyní. Středočeský tým jde v posledních kolech od porážky k porážce, naposledy vyhrál na konci října, když doma porazil Šumperk 5:3. Mora v prvním vzájemném zápase soupeře smetla 8:1.