„Jsme trochu zklamaní, ale je to jednoznačně úspěch. Kluci vytvořili super partu a finálový turnaj si užili," hodnotil celou sezonu vedoucí družstva Stanislav Cik.

Olomoučtí in-line hokejisté berou stříbro

Ten před turnajem za největšího favorita označil Zlín, který přitom Hanáci deklasovali 11:5.

Na začátku třetí čtvrtiny bylo nerozhodné skóre 4:4, ale pak hru ovládli olomoučtí in-line hokejisté.

„Zlín byl silnější soupeř než Slavia. Tento zápas nám ale sebral hodně sil, které ve finále chyběly," přiznal Cik.

Zatímco Slavia semifinále s Berounem odehrála v poledne, druhý moravský zápas začal až ve 14.30.

„Finále se hrálo od šesti. Slavia byla navíc doma a hrálo se na špinavé ploše, na které to hrozně klouzalo," konstatoval Cik.

V úvodu měli přitom Eagles více ze hry.

„V první čtvrtině jsme měli hodně šancí, ale nedávali jsme góly," posteskl si Cik.

Slavia však odskočila na tříbrankový rozdíl a začala hrát defenzivně.

I tak dokázali hosté snížit na 3:2.

„Měli jsme i další šance, ale neproměnili jsme je. Čtyři sekundy před koncem třetí čtvrtiny jsme navíc počtvrté inkasovali," vyzdvihl Cik klíčový moment.

Olomoučtí hráči si tak na titul musí ještě počkat, když zopakovali stříbrné umístění.

„Přede dvěma lety jsme ve finále prohráli taky se Slavií," připomněl Cik.

Výsledky IHC Eagles na finálovém turnaji

Finále: IHC Eagles Olomouc – IHC Slavia Praha 2:5 (0:1, 1:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Čuřík (L. Cik), 32. L. Vích – 10. Mrňa, 15. Kafka (Bezouška, Mrňa), 17. Malý (Mrňa, Loskot), 36. Loskot, 40. Bezouška (Kafka, Mrňa).

Olomouc: Sedlář – Bělohlávek, Paška, J. Cik, L. Cik, Husák, L. Vích – A. Vích, Jurák, Čuřík, Korhoň, Handl. Slavia: Brabec – Toman, Sem, Tondr, Čížek, Malý – Kafka, Loskot, Mrňa, Wurm, Krudenc, Chamrád, Bezouška.

Semifinále: Devils Zlín – Eagles Olomouc 5:11 (0:1, 3:3, 1:3, 1:4)

Branky a nahrávky: 13. Holík (Klhůfek), 19. Klhůfek (Jurík), 24. Veselý (Buchta), 28. Vozdecký (Šenkeřík), 39. Veselý (Holík) – 8. J. Cik (Husák), 21. Čuřík, 22. Korhoň (Čuřík), 23. Čuřík, 28. J. Cik (Husák), 33. Handl (J. Cik), 35. Korhoň (Čuřík, L. Cik), 42. Čuřík (J. Cik), 44. Husák (L. Vích), 46. L. Cik (Husák, Čuřík), 48. L. Cik (Čuřík).