V pátek se na jihu Čech od Mory neočekává nic jiného než povinné tři body. Motor je poslední, bez naděje na postup.

„Určitě chceme tři body, ale v Budějovicích to nebude žádná sranda. Domácí se před vlastními fanoušky budou chtít ukázat. Musíme být plně koncentrovaní a přistupovat k tomu jako v posledních zápasech," uvědomuje si olomoucký obránce David Škůrek.

Motor: Hrát, jako by šlo o postup

Také z domácího tábora je znát velké odhodlání. Motor čeká poslední domácí zápas.

„Musíme to odehrát tak, jako by nám šlo o postup. Naši fanoušci byli po celou sezonu fantastičtí a zaslouží si vidět, že poslední zápas chceme vyhrát," řekl útočník Tomáš Nouza.

Při zápasech Mory s Motorem padá víc gólů než v ostatních barážových duelech. Kohouti jihočeského soupeře na domácím ledě porazili 4:2 
a 3:0, venku podlehli 3:4.

„Hrají hodně otevřený hokej. Snaží se o brejky, hodně se tlačí dopředu. Je to otevřenější hokej," charakterizoval Škůrek hru Motoru.

Hlavně tam být hlavou

Olomoučtí hokejisté hrají baráž již potřetí za sebou, a tak jsou zvyklí na zvýšenou zátěž.

„Jsme na to zvyklí. Je to ale náročné na hlavu. V baráži se musí každý koncentrovat na všech dvanáct zápasů. Fyzicky jsme na tom dobře. Hlavně abychom tam ale byli hlavou," poznamenal Škůrek.

Budějovičtí hokejisté se ale na fyzičku v žádném případě nechtějí vymlouvat.

„Na tohle by měl být každý hokejista připravený. Problém bych nehledal v tom, že nám odešla fyzička. Nám chyběla kvalita," zmínil Nouza hlavní problém jihočeského týmu v baráži.

PROGRAM ZÁVĚRU BARÁŽE

Pátek, 11. kolo

17.30: Č. Budějovice – Olomouc, Chomutov – Slavia.

Neděle, 12. kolo

17.00: Slavia – Č. Budějovice, Olomouc – Chomutov.