„Na paralympiádě budeme startovat podruhé. Do Soči jsme se kvalifikovali po mistrovství světa v Koreji, kde jsme skončili čtvrtí. Potvrdili jsme, že patříme mezi světovou špičku," řekl před odletem do Ruska Hulín.

Česká reprezentace zatím na medaili z vrcholných akcí nedosáhla. Na předních příčkách se drží Kanada, USA a Rusko.

Libor Hulín (sledge hokej)

„Máme malou reprezentační základnu. Vidí to i svět, že i přes postižení a věk se držíme pořád dobře," poznamenal Hulín.

Český tým v základní skupině narazí na Kanadu, Norsko a Švédsko. Úspěch vede přes výhry nad skandinávskými soupeři.

„Je pro nás důležité vyhrát první dva zápasy s Norskem a Švédskem. Na Kanadu asi nemáme. Může nám ale pomoct i srdíčko. Pokud bychom dvakrát vyhráli, tak budeme hrát o medaili," plánuje gólman.

Ten už by rád ukončil čekání na cenný kov.

„Chceme se pokusit o medaili. Rusáci ale za poslední dva roky udělali obrovský kus práce. Pro paralympiádu dělají všechno. Půl roku jejich tréninku je jako u nás pět let. Jsou tři týdny na báze, týden doma a tak se to opakuje dva roky. Navíc mají v širším výběru šedesát sedmdesát lidí," porovnával neporovnatelné Hulín.

Nepočítali jsem ani s play-off

Také český tým však v přípravě nic nepodcenil.

„Pečlivost přípravy byla nastavená už před rokem a půl. V Soči jsme v Šajba aréně již hráli turnaj čtyř. Absolvovali jsme několik soustředění s italskými sledge hokejisty. Ve Zlíně nebo Ostravě jsme měli soustředění," vypočítával gólman akce.

Libor Hulín je velkou oporou olomouckých Kohoutů a také díky němu Hanáci šokovali postupem do finále české ligy, v níž nakonec nestačili na Karlovy Vary.

„Nepočítali jsme, že bychom postoupili do play off. Povedlo se to a postoupili jsme dokonce přes favorizovaný Zlín do finále. Stříbrná medaile je pro nás hodně," cení si Hulín.