„Doma jdeme vítězství naproti. Diváci nás podporují. Kluci hráli velmi dobře od první minuty a byli odměněni tímto výsledkem," řekl olomoucký trenér Jiří Dopita.

Fanoušci Mory

Oproti tomu jeho vítkovický protějšek byl viditelně zaskočen.

„Musíme se čestně postavit k této porážce. Odehráli jsme velmi špatný zápas z pohledu obranné hry. Při takovém přístupu skončilo utkání vysokým rozdílem. Pevně věřím, že takový zápas už nezopakujeme," je přesvědčen Oremus.

Domácí začali náporem a vyplatilo se. Maroszův útok vyšachoval vítkovickou obranu a Rác pohodlně otevřel skóre. Hosté vzápětí zásluhou Vandase vyrovnali, ale to bylo poprvé a naposledy, kdy se vzmohli na odpor.

Poté se derby změnilo v olomouckou exhibici. Hrňa po rychlé přihrávce Mataie mířil do prázdné. Sekundu před koncem přesilovky od modré napřáhl Vyrůbalík a puk do branky tečoval Laš.

VIDEO: Takové utkání jsem zažil naposledy možná v juniorce, smál se Hrňa

Gólostroj Hanáků se naplno rozjel po přestávce. Nejprve Rác skóroval z brejku a poté Buc usměrnil puk do poloprázdné branky. To už v brance nevydržel gólman Dolejš, jehož nahradil Šindelář.

Čisté konto však udržel jen pět minut. Z dorážky skóroval Matai a nadšení fanoušci si přáli desítku. A Mora soupeře nešetřila. Ještě před druhou sirénou se bombou od modré k tyči trefil Skrbek a vítkovickou dvanáctiminutovku hrůzy uzavřel Hrňa.

Po přestávce se jen potvrdilo, že Moře přeje i štěstí. Při přesilovce se puk náhodně odrazil Cibákovi, který puk dorážel do branky. Tempo hry sice upadlo, ale diváci se bavili. Stadionem se hnala jedna mexická vlna za druhou.

HC Olomouc – HC Vítkovice Steel 9:1 (3:1, 5:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Rác (Cibák, Marosz), 15. Hrňa (Matai, Laš), 19. Laš (Hrňa, Vyrůbalík), 28. Rác (Skrbek, Hrňa), 30. Buc (Skrbek), 35. Matai (Hrňa, Cibák), 37. Skrbek (Buc), 40. Hrňa (Matai, Laš), 44. Cibák (Rác) – 5. Vandas (Šenkeřík, Stehlík).

Rozhodčí: Hradil, Polák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Vošvrda – Houdek, Skrbek, Vyrůbalík, Ondrušek, Rašner, Majeský – Škůrek – Diviš, Patera, R. Dlouhý – Rác, Marosz, Cibák – Hrňa, Matai, Laš – Jergl, Buc, Zuzin. Trenéři: Fiala a Dopita.

Vítkovice: Dolejš (30. Šindelář) – Šenkeřík, Stehlík, Čerešňák, Klok, Zíb, Kovář, Pastor – Olesz, Burger, Húževka – Vandas, E. Němec, J. Káňa I – Huna, Roman, Svačina – Kucsera, Kolouch, Šedivý. Trenéři: Oremus a Šimíček.