V neděli večer se totiž dozvíme, jestli bude mít Mora ve skupině o záchranu ještě o co hrát. Extraligového nováčka totiž od dvanáctých Varů dělí šest bodů.

„Víme, že jsou to důležité zápasy. Budeme se snažit vyhrát, abychom se bodově dotáhli na Karlovy Vary," řekl olomoucký útočník Dávid Buc.

Hanáci se nejprve v pátek pokusí bodovat V Hradci. Ten má páté místo po základní části jisté a v předchozím kole nechal největší opory odpočívat.

„My se ale hlavně musíme dívat na sebe, a ne na to, jestli bude Hradec hrát v kompletní sestavě. Už jsme tam jednou vyhráli. Musíme o výhru zabojovat," uvědomuje si Buc.

Zásadní bude ale především nedělní domácí zápas s Karlovými Vary. Poslední Slavia už má účast v baráži prakticky jistou a o druhém místě se bude rozhodovat mezi Morou a Západočechy.

„Na zápas se musíme dobře připravit a konečně doma vyhrát. Doma se nám to už dlouho nepodařilo a přitom fanoušci jsou pořád za námi. Je třeba se jim odvděčit," zmínil slovenský útočník.

V posledních zápasech dost šancí

Buc právě v Karlových Varech odehrál loňskou sezonu a mohl by těžit ze znalosti soupeřova týmu.

„Kádr se ale dost změnil. Odešli klíčoví hráči. Stále ale hrají zodpovědný hokej s důrazem na obranu, ze které se snaží vyrážet do rychlých brejků. Nesmíme se doma zbláznit. Je třeba hrát trpělivě. Věřím, že zápas zvládneme," poznamenal Buc.

Po změnách v sestavě se posunul na pravé křídlo prvního útoku, který je složen z důrazných hráčů.

„Za poslední dva zápasy jsme měli i dost šancí, které se musí proměňovat. Hrajeme na první pětky a naším úkolem je neinkasovat. To, že se ještě dostáváme do šancí, je plus navíc," okomentoval souhru nové formace.

Sám přitom dosud hrál na levém křídle, teď se ale přesunul doprava.

„Už dřív jsem hrál pravé křídlo. Je mi to jedno, kde hraju, přizpůsobím se na kterémkoliv postu," dodal.