Erik Fürst se ani tak nezlobil na „svoje“ hokejisty, jako spíš na muže v pruhovaném.

„Fatální pochybení rozhodčích, kteří svými chybnými výroky zásadně a hrubě ovlivnili výsledek utkání,“ rozčiloval se Fürst.

Hlavního arbitra utkání Reného Hradila se tak dokonce rozhodl vetovat.

„Výkony pana Hradila v našich utkáních, které jsem měl možnost sledovat, opakovaně nedosahovaly kvalit a úrovně extraligového rozhodčího. Není to poprvé, co cítím, že klub je poškozen jeho verdiktem,“ citoval Fürsta klubový web Mory.

Co jej nadzvedlo?

Které situace devítibrankového duelu jej nejvíc rozčílily?

Bylo to především vyloučení Marka Laše ze samotného závěru třetí třetiny a následný nepotrestaný zákrok na Jiřího Ondruška.

„Dle dostupných záběrů a mého názoru Marek Laš klepl do soupeřovy hokejky ze strany a s nízkou intenzitou. Takových zákroků bývá v každém zápase bezpočet. V oslabení byl Jirka Ondrušek při snaze o získání puku zcela evidentně faulován přímo před zraky hlavního rozhodčího, ten ale z nepochopitelných důvodů tento nedovolený zákrok nechal bez povšimnutí. Chvíli nato vstřelil Litvínov vyrovnávací gól,“ popsal Fürst momenty, které připravily Moru o důležité body.

„Jsem rozčarován z toho, že při vyvrcholení základní části, kdy se rozhoduje o play-off a hráči musí podávat maximální výkony, mnohdy hrají i se zraněním a sebezapřením, tuto jejich snahu negují výkony rozhodčích,“ kroutil hlavou Fürst.

Nejbližší možnost, jak se vrátit na příčky zaručující předkolo play-off, budou mít Kohouti nicméně již v úterý souboji proti Spartě. Zápas v pražské O2 areně začíná v 18.30.

Komise: Hradil o ligu níž

vyjádření z 19. února 2019

Komise rozhodčích usoudila, že Marek Laš byl vyloučen oprávněně. Naopak zákrok na Jiřího Ondruška byl posouzen chybně, za což rozhodčího Reného Hradila přeřadila do Chance ligy.

„Jednalo se o zjevný přestupek, na který měl hlavní rozhodčí dobrý výhled a podražení mělo být jednoznačně potrestáno, přičemž bezprostředně po nepotrestaném zákroku vstřelil tým HC Verva Litvínov vyrovnávací branku,“ uvedl předseda Komise rozhodčích Vladimír Šindler.

„Z pohledu komise rozhodčích je uvedené pochybení nejzávažnější, neboť ve srovnání s předchozími případy nešlo o nepřehlednou, na řešení složitou situaci. Komise proto rozhodla, že hlavní rozhodčí René Hradil bude dočasně přeřazen do nižší soutěže i s odpovídajícím finančním dopadem podle profesionální smlouvy. Přeřazení slouží k prověření výkonnosti rozhodčích, podobně jako to praktikují v některých případech extraligové kluby u hráčů,“ píše se ve zprávě.