Jeden z fanoušků se do ochozů Plecharény nedostal, ne však kvůli tomu, že bylo vyprodáno. Velký příznivec Mory by musel zápas sledovat jedině prostřednictvím internetového přenosu v nemocnici. Místo toho měl exkluzivní výhled na led zpoza plexiskla z nosítek.

„Nejsilnější fanoušek. Tak by se dalo mluvit o tomto bojovníkovi, který na dnešní zápas přijel přímo z nemocnice. Odměnou mu byla pozápasová fotografie s Davidem Krejčím. Děkujeme za tak krásnou podporu a přejeme brzké zotavení,“ napsali Kohouti na svůj Facebook.

Kromě Davida Krejčího za hrdinou pátečního utkání dorazil také například sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

Fotografie zabaleného fanouška na nosítkách na sociálních sítích okamžitě vzbudily vlnu solidarity.

„Vrchol oddanosti,“ smekl například facebookový uživatel Jeník z Brodka. „Pánovi přeji hodně zdraví a co říct k Davidovi? Je to borec – hokejově i lidsky. Obrovské srdce, pokorný, dříč. Jsem hrozně ráda, že v Olmíku je,“ napsala fanynka Zuzana Piškot.

Všimli si pochopitelně také v Třinci. „Krásné gesto,“ shodují se fanoušci Ocelářů. „V takovém případě si člověk uvědomí, jaký má dar, když může chodit, dýchat, vnímat vůni, vidět vše kolem sebe. Pak si vlastně nemůže na nic stěžovat. Přeji tomu fandovi brzké uzdravení,“ vzkázal například třinecký fanoušek s facebookovým jménem Iříj Škarka.

Zkrátka, někdy jde sport stranou.

Fanoušek Miroslav Ložan, který je upoután na lůžko, po třech a půl letech opustil nemocniční zařízení a navštívil utkání mezi HC Olomouc a Oceláři Třinec.
Hrdina plecharény: po 3,5 letech poprvé z nemocnice. Kdo je věrný fanoušek Mory?