„Když budeme hrát, jak jsme hráli, můžeme pomýšlet v domácím prostředí na úspěch. Sérii chceme do Pardubic jednoznačně vrátit,“ hlásí útočník Pavel Musil na klubovém webu.

V prvním utkání to byla Olomouc, kdo se jako první dostal na koně a do psychické výhody. Outsider zaskočil nejlepší tým základní části dobře zvolenou trenérskou výzvou, po které neplatil úvodní gól domácích, sami Hanáci pak šli do vedení. Místo uklidnění a vedení Dynamo prohrávalo.

„V prvním zápase byla škoda, že jsme v úvodní třetině neudrželi to vedení 1:0, protože Pardubice byly nervózní. Bylo na nich trochu znát, že měly herní pauzu. Bohužel jsme to ale nevyužili a nepřeklopili jsme to na svou stranu,“ dobře ví Musil.

Rychle totiž přišel faul Bambuly a přesilovka Pardubic, která rychle vrátila domácí do hry a přinesla i srovnání. A přispěla k následnému okamžitému obratu na 2:1, se kterého už se Mora nevzpamatovala.

Čtyřicet vteřin výpadek

A druhý mač? Velké zlepšení Olomouce, vyrovnaný boj, který se na stranu Pardubic začal překlápět až v závěru třetí třetiny. A nakonec i překlopil, Dynamo to stihlo 19 sekund před třetí sirénou.

„Až na posledních čtyřicet vteřin to bylo dobré. Bohužel… Je třeba se z toho poučit,“ říkal Pavel Musil s tím, že po utkání nevěděl, co přesně se stalo. „Možná chyba ve střídání,“ pokrčil rameny.

Proti Karlovým Varům se v předkole blýskl pěti kanadskými body za gól a čtyři asistence. Proti Dynamu je to tvrdší oříšek, o jediný gól se postaral Jan Káňa po pasu Pláška. Ve druhém střetnutí si Olomouc na zatím více než 97 procentního Romana Willa nepřišla.

„Bylo to hodně těžké utkání, z obou stran velice dobře odbráněné. Pro útočníky to bylo hodně těžké na obou stranách. Bylo složité se tam prosazovat, a když už to vyšlo, útočníci to tam dobře zajišťovali směrem dozadu,“ všiml si Musil.

Šanci ale Olomouc vycítila, i s hegemonem letošní sezony se dá hrát vyrovnaný hokej. „Pardubice si udržely domácí prostředí. Teď je na nás, abychom jej udrželi my. Série je pořád otevřená,“ uzavřel Pavel Musil.