Útočník Rostislav Olesz strávil poslední tři sezony ve Vítkovicích coby kapitán, první duel extraligového nového ročníku ovšem odehrál v dresu s kohoutem na hrudi.

„Byl to těžký zápas na úvod sezony. Bylo to proti klubu, ze kterého jsem odešel, ale připravoval jsem se na to. Věděl jsem, jak to bude těžké, jsem velice rád, že jsme to zvládli jako tým a vyhráli jsme,“ prohlásil třiatřicetiletý forvard.

Své zkušenosti Olesz skvěle uplatnil v úvodu druhé třetiny, když bekhendem zametl odražený puk za záda brankáře Daniela Dolejše a otevřel skóre zápasu. Olomoucký útočník pak s pokorou přijímal nadšené gratulace svých nových spoluhráčů.

„Neslavil jsem. Myslím, že by se to ani nehodilo. Soustředil jsem se dál na zápas, oslavy přijdou později,“ konstatoval.

Mora hubené vedení do konce druhé třetiny přes veškeré snahy Branislava Konráda neudržela. O vyrovnání se po pěkné kombinaci postaral Šimon Stránský a Vítkovice sahaly i po obratu.

Rostislav Olesz
Pikantní start pro Olesze. Mora začíná ve Vítkovicích

„Vítkovice měly dvě třetiny lepší pohyb, vyhrávaly souboje. Nemohli jsme se do toho dostat. Ve druhé třetině měly spoustu šancí a několikrát jsme to přežili i se štěstím,“ uznal kouč Mory Jan Tomajko.

„Olomouci jsme pohybem dělali problémy, ve druhé třetině jsme soupeři měli odskočit, ne-li rozhodnout. Měli jsme si přesilovku 5 na 3. Bohužel jsme v koncovce byli jaloví,“ mrzelo vítkovického trenéra Jakuba Petra.

Zápas dospěl až do prodloužení, ve kterém se Kohouti museli bránit vítkovické převaze. Z ní ovšem vyústil zbytečný faul vysokou holí Tršky.

Trest ze strany Hanáků přišel 18 sekund před koncem, kdy David Škůrek vydařenou ranou od modré čáry rozhodl o premiérové výhře sezony.

„Udělali jsme naivní věc při přesilovce čtyři na tři. Olomouc tu samou výhodu těsně před koncem využila,“ krčil rameny Jakub Petr.

Tým Mory si první venkovní zářez pořádně cenil.

„Ve třetí třetině jsme se zlepšili a prodloužení už byla loterie. Urvali jsme to na naši stranu. Jsme rádi, za dva body, byl to těžký zápas a především premiéra v sezoně. Spousta hráčů byla nervózních, až se to rozjede, tak výkony budu lepší,“ věří Tomajko.

V neděli od 17 hodin Kohouti v domácí premiéře extraligové sezony hostí Mladou Boleslav.

HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 35. Š. Stránský (Výtisk, Roberts Bukarts) - 23. Olesz (Nahodil, Burian), 65. Škůrek (Klimek). Rozhodčí: Hradil, Lacina - Rožánek, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 5503.

Vítkovice: Dolejš - Trška, Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Výtisk - Zdráhal, Š. Stránský, Roberts Bukarts - Schleiss, Lakatoš, Vopelka - Dej, E. Němec, Mallet - Kurovský, Werbik, Guman. Trenéři: Petr a Trnka.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Dujsík, Švrček - Irgl, J. Knotek, Ostřížek - Klimek, Kolouch, Strapáč - Olesz, Nahodil, Burian - Hecl, Handl, V. Tomeček. Trenéři: Tomajko a Moták.