Střet Koloucha s Okálem se odehrál ve středním pásmu a bez puku, útočník Mory se po nečekaném nárazu dlouho zvedal z ledu a z jeho tváře kapala krev. Okál putoval do šatny, vyfasoval totiž pětiminutový trest plus do konce zápasu.

„Bylo to nesportovní, nekolegiální a nefér. Kolouch má zlomený nos, je v nemocnici,“ komentoval olomoucký trenér Zdeněk Moták Okálův hit i následky.„Myslím, že Okál dostane ještě další trest. Tam nebyl ani puk a zákrok byl veden přímo na hlavu. Myslím, že minimálně dva zápasy ještě dostane,“ předpověděl útočník Mory Zbyněk Irgl, který zápas rozhodl gólem na 2:1.
Disciplinární komise v sobotu Okálovi vystavila trest dokonce na tři utkání.

„Hráč vedl zákrok bez jakékoli snahy hrát puk, s jediným cílem protihráče zasáhnout, a to vzhledem k úhlu nájezdu a rychlosti zvlášť nebezpečným a bezohledným způsobem. Protihráč utrpěl v důsledku střetu podle zápisu o utkání zlomeninu nosu," uvedl šéf disciplinárky Viktor Ujčík v tiskové zprávě.

Počínání Okála kritizoval také trenér Beranů.

„Byl to nic neřešící hit. Hráč je za sebe zodpovědný, hráči k sobě musí mít respekt. Nevím, jak dopadl, ale nechceme v týmu, aby se takové fauly dělaly,“ opřel se kriticky Martin Hamrlík do svého svěřence.