Na konci pátečního zápasu mezi domácími Pardubicemi a hokejovou Morou se v kotli hostí rozhořely nejen vášně, ale i pyrotechnika.

Té už fanoušci Olomouce kolem sebe naházeli hodně ve chvíli, kdy vystoupili z vlaku na nádraží.

Hlavní problém ale nastal až po závěrečném hvizdu.

V té chvíli se nad olomouckým sektorem rozvinula vlajka a ukrytí pod ní zapálili příznivci Olomouce světlice a dýmovnice.

„V té chvíli už jsem tam běžel, ještě jsme stihli zařídit zapnutí odvětrávání, aby ten kouř šel pryč," popisuje hlavní pořadatel zápasu Jiří Voltner.

Do prostoru olomouckého kotle dorazil vzápětí.

„Prodral jsem se asi doprostřed kotle zašlápnout tu dýmovnici. V tom jsem uviděl fanouška, který právě zapaloval šálu. Strhl jsem mu ji na zem, kde zhasla. Pak se na mě ale vrhlo dohromady asi třicet lidí okolo. Od jednoho jsem dostal ránu do zad a pak už se to mlelo. Městská policie, která u toho od začátku byla, na to z mého pohledu reagovala hodně pozdě," popisuje Jiří Voltner.

Zapalování šály v aréně? O takovéto 'příznivce' hokeje z Olomouce v Pardubicích napříště už pořadatelé nestojí.

Pokuty a dva fanoušci na záchytce

Strážníci ale přeci jen do potyčky zasáhli a útočníka, který pořadatele napadl, zadrželi.

„Útočník byl na místě vyřešen blokovou pokutou ve výši pěti tisíc korun, další pokuty dostali také další účastníci potyčky. Krom toho jsme dva fanoušky Olomouce odeslali na záchytnou stanici, dalších asi pět nebylo na zápas pro podnapilost vpuštěno," uvedl ředitel Městské policie Pardubice Rostislav Hübl.

„Už minule tady fanoušci Olomouce způsobili škody za pět tisíc korun, nyní jsme jim při vstupu zabavili množství pyrotechniky a dokonce i jeden paralyzér. Tento druh fanoušků na hokeji začíná být čím dál větší problém. Rád bych viděl od vedení extraligy už konečně nějaké řešení," dodává Jiří Voltner.