Hanácký celek i jeho fanoušci si užívají extraligu, kterou Kohouti vybojovali po 17 letech, a postupem do nejvyšší soutěže olomoucký tým vyhrál i sázku, kterou uzavřel v únoru před play-off útočník Matěj Pekr se zástupcem Radegastu Radomírem Šlechtou.

Předmět sázky byl stejně jako v přechozích letech jasný. Pokud Mora nepostoupí do extraligy, vyrazí Matěj Pekr i se spoluhráči na šichtu na hanáckou chmelnici, kde se pěstuje odrůda pro vaření piva Radegast. V opačném případě se pak zástupce pivovaru postará o úklid olomoucké šatny.

A tak se taky stalo. Ve středu na olomoucký zimní stadion dorazil Radomír Šlechta, kterého v kabině čekaly pořádně hořké chvíle.

„Já jsem hlavně rád, že Olomouc postoupila do extraligy a že se to dneska uskutečnilo, protože my jsme jim samozřejmě fandili. Já jsem dodržel slovo a uklidil šatnu," prohlásil Radomír Šlechta.

Sázka o postup do play-off?

Toho čekalo kromě vynášení odpadků, odvozu prádla na praní nebo přerovnávání hokejek taky luxování. Pro většinu mužů tedy záležitost nijak oblíbená.

Na druhou stranu například loni musel Jiří Ondrušek kvůli prohrané sázce čistit pivní tanky v pivovaru.

„To bylo asi trošku horší," smál se Radomír Šlechta. „Nicméně já jsem v hokejové šatně uklízel poprvé, takže to pro mě byly taky hořké chvilky," přiznal zástupce Radegastu.

„Jsme rádi, že konečně pracoval Radegast, a ne naši hráči. S partnerem našeho klubu Radegastem je to taková hecovačka a je to super," pochvaloval si akci marketingový manažer HC Olomouc Mario Cartelli.

Hned po splnění úkolu pak obě strany začaly přemýšlet nad novou sázkou.

„Určitě něco vymyslíme a navážeme na tu tradici. Uvidíme, možná to tentokrát bude sázka o postup do play-off," dodal s úsměvem Mario Cartelli.